Gminne XXIX Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”

W dniu 16 marca 2017 r. w MGOK w Woźnikach odbyły się eliminacje gminne XXIX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oliwia Gojowczyk, Bartosz Mierzwa i Natalia Wcisło.

Uczeń klasy IV b, Bartosz Mierzwa dzięki wspaniałej interpretacji wiersza oraz fragmentu prozy znalazł się w gronie zwycięzców i zajął w konkursie II miejsce, natomiast Oliwia Gojowczyk została przez jury wyróżniona. Dzieci udowodniły, jak wielka jest ich wrażliwość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i troska o ojczysty język.

Zgodnie z regulaminem reprezentanci wszystkich szkół gminy Woźniki walczyli o awans do etapu powiatowego i zgodnie z wynikami konkursu Bartosz Mierzwa pojechał do Lublińca, gdzie 4 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe. Nasz uczeń również tam został dostrzeżony i nagrodzony wyróżnieniem.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!