Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego na Jasnej Górze

Nasz poczet sztandarowy na Jasnej Górze

We wtorek 5 września, o godz. 17.30,  przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy, pracownicy szkół, uczniowie oraz przedstawiciele władz szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego zawierzyli nowy rok szkolny 2017/2018 Matce Bożej na Jasnej Górze,
Do sanktuarium przybyli m.in.: Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty; Jacek Szczotka, Wicekurator Oświaty z Bielska-Białej; Mariusz Trepka, Wicewojewoda Śląski; Alicja Janowska, Dyrektor Delegatury w Częstochowie; Szymon Giżyński, poseł PiS; Piotr Placek, Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej oraz st. bryg. Jarosław Piotrowski, Komendant Miejski PSP w Częstochowie.

Szkoły reprezentowali dyrektorzy, przedstawiciele rodziców i poczty sztandarowe. Sztandarowym w naszym poczcie był Adam Skrobek a asystą Martyna Prochacka.  Mimo,  iż z powodu choroby,  zabrakło trzeciej osoby, poczet ze swym  sztandarem,  w otoczeniu 40 innych,   prezentował się wspaniale. Całe wydarzenie z piękną homilią na długo pozostanie w naszej pamięci.  Dziękujemy młodzieży za wzorową postawę .

Mszy św. odprawionej w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.