Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Przygotowując się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami ozdobili  drzwi klas cytatami, rymowankami przedstawiającymi zalety czytania książki.

23 października każdą lekcję rozpoczynaliśmy pięciominutowym czytaniem książek. W niektórych klasach czytano jeszcze do końca październia, a nawet dłużej. Gimnazjaliści czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I -III szkoły podstawowej.

Podczas przerw uczniowie klasy 6 a przeprowadzili konkurs "Jak to leciało?" sprawdzającym znajomość wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Chętnych, aby pochwalić się swoim oczytaniem, zatem słodkich nagród też rozdano całe kilogramy:)

W dniu święta biblioteki rozpoczął się konkurs „Książka  z niespodzianką", który trwa do końca listopada. Wystarczy przeczytać książkę wypożyczoną w tym czasie z biblioteki, a następniew momencie jej oddawania  odpowiedzieć na pytania z nią związane. Wsród uczestników konkursu podczas obchodów Święta Szkoły zostaną rozlosowane nagrody.  Pamiętajcie, że

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie MDBS.

Oczywiście na tym nie kończy się nasza przygoda z książką!

Każdego dnia możecie spotkać ją w bibliotece!

Zapraszam!