XIII Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich

W dniu 9 marca 2018r. braliśmy udział w XIII Powiatowym Forum Samorządów Uczniowskich w Lublińcu.

Nasza szkoła uczestniczyła w XIII Forum, organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lubińcu. Każdy z uczniów przygotowywał się do tego wydarzenia. Jego tematem było piękno oraz znajomość języka ojczystego. W czasie trwania Forum uczniowie wykazali się kreatywnością, znajomością języka polskiego oraz innymi talentami.

Pierwszą konkurencją było przedstawienie małej formy teatralnej na bazie dowolnego utworu literackiego z kanonu literatury polskiej. Naszą inspiracją była "Akademia Pana Kleksa" i w tej inscenizacji brali udział: Jan Jaros, Mikołaj Kaczmarczyk, Kami Jagusiak, Amelia Potempa oraz Paulina Słota.

Drugim konkursem był konkurs krasomówczy na temat: "Język ma znaczenie- jak rozumiesz słowa ks. Twardowskiego "Wulagarny język świadczy o wewnętrznym chamstwie"? Rozprawkę napisała Kamila Breguła oraz Amelia Potempa, a zaprezentował się Jan Jaros.

Następną konkurencją był konkurs fotograficzny pt. "Zoom na książkę". Skład jury oceniał zdjęcia uczniów z przybyłych szkół. Zdjęcie prezentujące naszą szkołę zostało zrobione przez Weronikę Klytę.

Na koniec wszystkie szkoły musiały się zebrać w swoich własnych grupach by wspólnie napisać test ze znajomości języka polskiego.

Wszyscy dali z siebie jak najwięcej, a zwycięzcami tegorocznego Forum byli organizatorzy.

- aut. Weronika Klyta