Obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych 2019

Harmonogram obchodów

Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych

18 października 2019 r.

• Cały październik – wypożyczanie książek w ramach konkursu „Książka z niespodzianką”.
  • 1. i 2. lekcja 18 października – przygotowywanie ilustracji do „Zakręconej opowieści”. Uczniowie na te lekcje przynoszą swoje ulubione książki oraz jedną dla całej klasy kartkę A3 z bloku technicznego. Na kartce zapisują słowa z książek. Uczeń z numerem 1 w dzienniku zapisuje pierwsze słowo ze swojej książki, uczeń z numerem 2 – drugie słowo ze swojej książki itd. W ten sposób powstanie jedno długie zdanie (niekoniecznie sensowne, ale właśnie na tym polega zabawa). Następnie uczniowie wykonują dowolną techniką ilustrację do tej wypowiedzi. Gotowe prace proszę wywiesić na drzwiach klasy od strony korytarza. W ten sposób powstanie wystawa ilustracji do „Zakręconej opowieści”. Prace będzie można oglądać do końca października.
  • 30 października – konkurs dla klas I – IV ze znajomości treści książki pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 listopada podczas akademii z okazji Święta Niepodległości.