Dzień Pizzy - 15-lecie eTwinning - Działamy na rzecz rodziny z Malawi w Afryce - klasa VIII a

W dniu 19 lutego chłopcy z klasy 8 a wspaniale pokazali swoje zdolności kulinarne, organizacyjne,  przedsiębiorcze oraz wzorowo współpracowali w grupie, przygotowując i przeprowadzając Dzień Pizzy w ramach obchodów 15-lecia eTwinning. Było to efektem chęci rozwoju ich kulinarnych zainteresowań, które mają zamiar doskonalić, wybierając po ukończeniu szkoły podstawowej szkołę gastronomiczną. W przedsięwzięcie włączyły się również uczennice klasy VIII a, przynosząc pyszne dodatki oraz przygotowując smakowite sosy.

Jednocześnie podjęte działania wpisują się w kontynuację projektów eTwinningowych realizowanych w klasach młodszych. Pizza to potrawa popularna w całej Europie. Uczniowie w ten sposób zaznaczyli swoją obecność w tradycji europejskiej.

Wykazali się również empatią i zrozumieniem trudnej sytuacji ludzi ubogich,  przekazując dochód z całego przedsięwzięcia na rzecz rodziny budującej dom w Malawi  w Afryce we współpracy z polską wolontariuszką Dorotą Pichowicz.

Nasi młodzi kucharze upiekli aż 8 blach pizzy. Sprzedano jej w sumie za 739,60 zł!

Wsparcia udzielili im Rodzice, którzy bardzo szybko pospieszyli z pomocą,

gdy okazało się, że zainteresowanie zakupem pizzy jest ogromne!

Dziękujemy Im za taką gotowość i zaangażowanie!

Dziękujemy również Paniom Kucharkom za cierpliwość i fachową pomoc!

Dziękujemy także całej Społeczności szkolnej, która zakupiła pizzę!

Wasze pieniądze pomogą potrzebującym ludziom!

Dziękujęmy!

ps.wsparcie dotarło:)))Więcej w zakładce Wolontariat:)