Nowy projekt

Nasza szkoła  otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie edukacyjnego projektu pt Wspólnie dbamy o czystą Europę, w wysokości 135531 tys zł. Będzie on realizowany przez pół roku w ramach prowadzonego przez FRSE projektu  "Ponadnarodowa mobilność uczniów".

Miło nam poinformować, że nasza szkoła  otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie edukacyjnego projektu pt Wspólnie dbamy o czystą Europę, w wysokości 135531 tys zł. Będzie on realizowany przez pół roku w ramach prowadzonego przez FRSE projektu  "Ponadnarodowa mobilność uczniów".Głównym celem jest wzrost i rozwój kompetencji kluczowych w tym głównie w zakresie nauk przyrodniczych i wielojęzyczności. Uczniowie , w ramach projektu, zorganizowane będą mieli zajęcia językowe, ekologiczne i pedagogiczne. Następnie wyjadą na Maderę gdzie przez tydzień wspólnie z tamtejszymi uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły realizować będą liczne zadania proekologiczne oraz oglądać nowy rodzaj zanieczyszczenia plastikiem. Parę lat temu  naukowcy odkryli , że na Maderze drobne cząstki plastiku pokrywają powierzchnię skał, w sposób podobny jak robią to algi i glony. Okleinę z tworzywa sztucznego odłożoną bezpośrednio na skałach nazwano "plasticrust”. Projekt bardzo dobrze wpisuje się w dzisiejsze problemy jakie mamy z zanieczyszczeniem środowiska. Dobrze, że młodzież jest od najwcześniejszych lat uczulona na ten problem . Do nich bowiem należy przyszłość naszej planety i zrozumienie potrzeby oczyszczenia jej z licznych zanieczyszczeń w tym plastikami.