Dzień Bezpiecznego Internetu 2021:)

9 lutego pod hasłem "Together for a better internet" ( "Razem na rzecz bezpiecznego Internetu") będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła dołączyła jak co roku do tego ważnego wydarzenia:)

W miesiącu lutym będą przeprowadzane lekcje tematyczne z wykorzystaniem materiałów dostępnych m.in. na https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html oraz różne działania aktywizujące:)

Ogłaszamy również dwa konkursy:

1. Dla klas 1-3: Konkurs plastyczny na najciekawszy plakat promujący tegoroczne hasło "Together for a better internet". Format pracy dowolny, technika wykonania prac również dowolna:) Prace proszę składać u swoich wychowawców do 22 lutego.

2. Dla klas 4-8: Konkurs na plakat promujący obchody DBI 2021 wykonany w programie Canva (https://www.canva.com/pl_pl/). Komisja konkursowa będzie zwracała uwagę na oryginalność wykonania pracy. Pracę proszę przesyłać na adres e-mail sszulc@spwoz.onmicrosoft.com w tytule wpisując "Konkurs DBI" do 22 lutego.

Nasze szkolne działania w ramach obchodów DBI 2021:)

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 2a, prowadzonej przez Panią mgr Aleksandrę Jarząbek-Bułę, powtórzyli zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach edukacji informatycznej korzystali ze strony sieciaki.pl.W podziękowaniu za swoje działania w ramach programu " Dzieci uczą rodziców" uczniowie otrzymali również Dyplom Bezpiecznego Internauty dla klasy i szkoły.
Uczniowie klasy 1b, prowadzonej przez Panią mgr Ninę Wolską, oglądali prezentację odpowiadającą na wiele nurtujących ich pytań:
Co to jest Internet?
Do czego używamy Internetu?
Czy Internet może być niebezpieczy?
Czy w Internecie jesteśmy anonimowi?
Co to jest hejt?
Po obejrzeniu prezentacji uczniowie toczyli dyskuje na w/w tematy. Następnie wykonali karty pracy utrwalające świeżo nabyte wiadomości.
Poznali również strony edukacyjne, dzięki którym wzbogacają swoją wiedzę.

????????️????????️????????️????????️????????️????????️????????️????