"Spotkanie z mieszkańcami ulicy Astronomów" w klasie 2a

Dnia 19 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli z edukacji polonistycznej, prowadzona przez Panią mgr Aleksandrę Jarząbek-Bułę. Temat lekcji brzmiał: "Spotkanie z mieszkańcami ulicy Astronomów".
Uczniowie w ramach domowej pracy z lekturą przygotowali " lekturę w pudełku". Metoda ta polega na tym, że uczniowie wykonują pudełka, które kryją przedmioty związane z treścią lektury. Uczniowie klasy 2a bardzo ambitnie podeszli do tego projektu i wykonali wspaniałe lekturowe pudełka. Każdy osoba na lekcji prezentowała swoje pudełko i opowiadała o przedmiotach w nim zgromadzonych.
W drugiej części lekcji uczniowie odpowiadali na zagadki lekturowe, pracowali z " Moim Lekurnikiem" - innowacją pedagogiczną prowadzoną w klasie.
Druga lekcja rozpoczęła się od zabawy pt. "Zodiak", uczniowie prezentowali kącik lekturowy i śpiewali piosenkę o Układzie Słonecznym.
Lekcję zakończyła praca plastyczna, która polegała na ozdabianiu styropianowej gwiazdki według własnego pomysłu.
Uczniowie bardzo chętnie pracowali na zajęciach, wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością. Całość została bardzo wysoko oceniona przez nauczycieli goszczących na zajęciach.
????????????????????????????????????????????????????????????