Spotkanie z książką w klasie 1a:)

Spotkanie z książką w klasie 1a.
16 lutego 2021r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której okazało się, że są prawdziwymi fanami książek.
We wtorek miałam zaszczyt odwiedzić uczniów klasy 1a. Podczas spotkania przeczytałam im książkę pt. „A ja nie chcę być księżniczką”, którą napisał Grzegorz Kasdepke. Czytałam z wielką przyjemnością, gdyż dzieci słuchały z zapartym tchem. Okazało się, że bohaterka książki Marysia podczas zabawy ze swoimi dziadkami i rodzicami nie chce być księżniczką, lecz … SMOKIEM!
Dorośli świetnie radzą sobie z odegraniem ról wyznaczonych im przez dziewczynkę, ale po pewnym czasie troszkę zaczyna im się nudzić… Tak bywa… Marysia znajduje na to sposób i przydziela im nowe role. Sama jednak nadal nie chce być księżniczką i tym razem zostaje…
Tutaj zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych, ale podpowiedzi można szukać na przepięknych ilustracjach, które uczniowie wykonali na lekcji. Spotkanie zakończyła lektura jeszcze jednej książeczki. Była to króciutka opowieść pt. „O dzieciach, które kochają książki”. Ten tytuł doskonale charakteryzuje wrażliwych, ciekawych świata, kreatywnych i uwielbiających książki uczniów klasy 1a!
Dziękuję za bardzo ciepłe przyjęcie i zapraszam wszystkich do obejrzenia fotorelacji z niecodziennej lekcji oraz do lektury książek: „A ja nie chcę być księżniczką” oraz „O dzieciach, które kochają książki”!
Bibliotekarka Agnieszka Tyka
????????????????????????????????????????????????????????