„Wirusoochrona”- akcja informacyjno-edukacyjna:)

Realizujemy wojewódzką akcję informacyjno-edukacyjną pt. „Wirusoochrona”.
Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.
W trakcie zajęć dzieci będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.
Klasa 1b, prowadzona przez Panią mgr Ninę Wolską miał już okazję pracować z przygotowanymi materiałami edukacyjnymi czy też trenować m.in. poprawne techniki mycia rąk oraz kichanie w zgięcie łokcia.