Projekt realizowany w roku szkolnym 2015/2016 przez klasę IIa wraz z wychowawcą mgr Niną Wolska i panią Anetą Rygoł.

Obchody karnawału to najbardziej popularny festiwal o charakterze międzynarodowym.

Karnawał to muzyka, kolory i fantazja,  również historia i tradycja. To dobry czas dla dzieci z różnych krajów do współpracy i poznania tradycji innych państw. Pokazania przygotowan do karnawału jak i również jego obchodów.

Cele projektu:

-poznanie tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem w krajach europejskich,

- współpraca i współdziałanie z innymi szkołami europejskimi,

-  nabywanie i doskonalenie komunikacji w języku angielskim,

- dzielenie się doświadczeniem w przygotowaniu karnawału.

Zainteresowanie projektem ze strony uczniów było ogromne.

W pierwszym etapie dzieliliśmy się z uczniami innych szkół europejskich pomysłami na przygotowanie kostiumów karnawałowych, ich wykonaniem. Następnie prezentowaliśmy makijaże, muzykę oraz efekt końcowy czyli nasz szkolny bal karnnawałowy. Zabawa przy projekcie była niepowtarzalna. Zdobyliśmy wiedzę na temat obchodów karnawału w innych państwach, różnic w ich obchodach, podobieństw, mieliśmy okazję posłuchać muzyki, przy której bawią się inne dzieci. Projekt był niesamowity.