KONKURS: „NAJAKTYWNIEJ CZYTAJĄCY TRZECIOKLASISTA”- IV EDYCJA

I miejsce dla Amelii Jaszczyńskiej !!!

Do konkursowych zmagań na „Najaktywniej czytającego Trzecioklasistę” zgłosiło się 6 szkół podstawowych z powiatu lublinieckiego: Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach, Szkoła Podstawowa im. 74 Pułku Piechoty w Sadowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Kawy i B. Kawy w Kośmidrach, Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Lublińcu, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród. Organizatorzy mieli za zadanie wskazać uczniów trzecich klas szkół podstawowych, którzy w okresie od 1 września 2016 roku do 31 maja 2017 roku przeczytali najwięcej dzieci, kształtowanie nawyku systematycznego czytania oraz promocja księgozbiorów bibliotek szkolnych książek dostępnych w bibliotece szkolnej.

Spośród dziesięciorga zgłoszonych trzecioklasistów najlepszymi czytelnikami okazali się:

I miejsce:  Amelia Jaszczyńska – Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach (189 książek)

II miejsce: Martyna Dzięcioł – Szkoła Podstawowa im. W. Kawy i B. Kawy w Kośmidrach (96 książek)

III miejsce: Katarzyna Gordzielik – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu (71 książek)

Dla wszystkich rywalizujących z sobą uczniów, przygotowano dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników!