Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września Mszą św. rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.  Następnie udaliśmy się na Florianek pod pomnik upamiętnijący żołnierzy walczacych w pierwszych dniach września w bitwie pod Woźnikami.  W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Woźnik Alojzy Cichowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Woźnikach Henryk Gorol, Radni Rady Miejskiej, ks. proboszcz Roman Pilorz, ks. wikary Michał Pilśniak,  a także członkowie Ochotniczego Szwadronu III Pułku Ułanów Śląskich i Orkiestra Dęta pod batutą Mariana Lisieckiego.

Drugą część rozpoczęcia roku szkolnego miała miejsce na placu apelowym naszej szkoły. Najpierw Pani Dyrektor Aldona Hryciuk przywitała wszystkich zebranych. Następnie Pani Wicedyrektor Ewa Duda-Zaręba przekazała klucz do budynku  Gimnazjum Odtąd będzie on  stanowić integralną część Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach. Kolejnym punktem uroczystości było poznanie uczniów klas pierwszych, którzy po chwili udali się pod opieką pań wychowawczyń do swoich sal lekcyjnych. Pozostali uczniowie otrzymali plany lekcji i również rozeszli się do swoich klas.

W ten sposób wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. Życzmy wszystkim, aby przyniósł Wam wiele radości, satysfakcji i powodów do dumy!