Wyjazd do kina i do Parku Trampolin Jump City w Katowicach - klasy III, oddziały gimnazjalne.

Wyjazd do kina i do Parku Trampolin Jump City w Katowicach - klasy III a i b, oddziały gimnazjalne.

31 października wczesnym rankiem klasy III wraz z wychowawcami oraz dodatkowym opiekunem ks. Michałem Pilśniakiem wyruszyły do Katowic. Pierwszym punktem był seans filmowy a następnie wizyta w JUMPCITY.

JUMPCITY Katowice to największy park trampolin na Śląsku. Znajduje się tam olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na południu Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów i specjalna strefa dla najmłodszych.

Wizyta w JUMPCITY rozpoczęła się od obejrzenia filmu o bezpieczeństwie. Dzięki temu uczniowie zobaczyli jak należy korzystać z trampolin i w jaki sposób zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo innych gości. Uzupełnieniem filmu była pogadanka z trenerką. Następnie uczniowie pod okiem wykwalifikowanych trenerów przystąpili do intensywnej rozgrzewki, po niej korzystali z atrakcji parku.

Celem naszego wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów poprzez odbiór sztuki filmowej, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz dodatkowa, intensywna lekcja wychowania fizycznego.

Wychowawczynie klas III – oddziały gimnazjalne:

Daria Płaszczymąka, Izabela Opiełka - Żuk