Nasza podróż w kosmos

Dzisiaj wyruszyliśmy w kosmos. Do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium Orbitek.

W specjalnym namiocie rozłożonym w sali gimnastycznej panowała ciemność. Po wejściu do środka poczuliśmy się jakby nagle zapadła noc. Położyliśmy się na podładze wyściełanej wykładziną i  zobaczyliśmy wschodzący księżyc i gwiazdy. Nasz namiot zamienił się w rozgwieżdżone niebo. Potem miły głos pana prowdzącego zajęcia rozpoczął kosmiczne opowieści.  Na kopule  przenośnego planetarium oglądaliśmy co dzieje się na naszym niebie i daleko w kosmosie. Poznaliśmy planety krążące wokół Słońca. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na ich temt. Wyszukiwaliśmy skupiska gwiazd i odgadywaliśmy ich nazwy. Dowiedzieliśmy się również gdzie i kiedy możemy obserwować Wenus. W zaciemnionym namiocie panowała cisza i wielkie skupienie. Wszyscy uważnie słuchali i zachwycali się widokiem tego, co zazwyczaj jest dla nas niewidoczne z Ziemi. Za nasze wzorowe zachowanie mogliśmy dodatkowo zobaczyć ciekawy filmik o "kosmicznej" tematyce. Chcieliśmy oglądać jeszcze i jeszcze ale niestety inne klasy już czekały z niecierpliwością w kolejce do planetarium. Po wyjściu z namiotu każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w kosmicznym skafandrze. Mamy nadzieję, ż nie była to ostatnia wizyta tego "kawałka kosmosu" w naszej szkole. Czekamy z niecierpliwością na kolejne seanse.