Zakłady pracy wokół nas

28 lutego 2018 roku, w ramach zajęć doradztwa zawodowego, uczniowie klas siódmych zwiedzili trzy różne miejsca pracy mieszczące się w Woźnikach.
    Na początku odwiedzili zakład pracy Grzelczak SERWIS. Tam dowiedzieli się na czym polega praca mechanika. Pan Paweł Grzelczak, właściciel zakładu opowiedział, jakie zawody są niezbędne, aby firma mogła sprawnie funkcjonować. Uczniowie zobaczyli warsztat, a także narzędzia, którymi posługują się na co dzień mechanicy. Na zakończenie spotkania każdy dostał mały słodki prezent.
    Następnie udali się do salonu firmowego Meble WANAT, gdzie przyjrzeli się pracy sprzedawcy. Pracownik pokazał im meble (największym zainteresowaniem cieszył się stolik z wbudowanym dotykowym ekranem) oraz odpowiedział na wiele nurtujących młodzież pytań.
    Na koniec uczniowie odwiedzili Zajazd „U Romana". Najpierw obejrzeli kuchnię oraz wysłuchali wykładu Pani Ewy Ledwoń o pracy w restauracji i zawodach związanych z prowadzeniem tej działalności. Na zakończenie zwiedzania wszyscy zostali poczęstowani gorącą herbatą i przepysznym ciastem.
    Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i wyjaśnienie wielu interesujących nas zagadnień. Wierzymy, iż ta wycieczka pomoże nam w wyborze przyszłej drogi zawodowej.

/Oliwia Nowak- uczennica kl.7b
Julia Rozanka – uczennica kl. 7a