Wycieczka do Muzeum Zagłębia w Będzinie

W dniu 27.03.2018r. uczniowie klas III oddziału gimnazjalnego uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Zagłębia w Będzinie.

W dniu 27.03.2018r. odbyła się wycieczka uczniów klas III oddziału gimnazjalnego do Muzeum Zagłębia W Będzinie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem barokowo – klasycystycznego Pałacu Mieroszewskich – XVIII – wiecznej siedziby szlacheckiej. Uczniowie zapoznali się z elementami kultury, architektury żydowskiej, sakralnej i użytkowej oraz zobaczyli zabytki archeologiczne i etnograficzne ilustrujące kulturę wsi zagłębiowskiej. Kolejnym punktem zwiedzania był Zamek w Będzinie położony na wysokiej skarpie na brzegu Czarnej Przemszy – jako ważne ogniwo systemu obronnego zachodniej granicy Polski przed najazdami od strony Czech i Śląska. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na seans filmowy do kina.

Wychowawcy klas III:        Izabela Opiełka – Żuk

Daria Płaszczymąka