„DUBLIN - INTENSYWNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

                           

                                       „DUBLIN -  INTENSYWNY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

      W ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, finansowanego z POWER SE w naszej szkole realizowanego pod nazwą „Szkoła otwarta na Europę” kolejna grupa nauczycieli wzięła udział w intensywnym kursie języka angielskiego.

   Szkolenie odbywało się w Kaplan International English w Dublinie terminie od 13 marca do 24 marca 2017 roku. Uczestniczkami wyjazdu były panie Renata Flakus i Gabriela Gorol. Zajęcia trwały codziennie od 9.00 do 16.00.                            Celem odbytego szkolenia było podniesienie poziomu znajomości i posługiwania się językiem angielskim, poznanie nowych, atrakcyjnych i efektywnych metod nauczania, wymiana doświadczeń w edukacji z nauczycielami z innych krajów europejskich oraz zdobycie wiedzy na temat Irlandii. Szeroko omawiano problemy społeczne tego kraju, rozwój naukowy, sztukę, literaturę, historię, geografię, edukację, sport, styl życia mieszkańców Irlandii. 

    Oprócz czasu poświęconego na naukę języka w czasie zajęć, uczestniczki doskonaliły swoje umiejętności językowe w trakcie wielu wycieczek i spotkań ze studentami z różnych krajów. Szkoła Kaplan zapewniła poznawanie miasta, hrabstwa i okolicznych atrakcji turystyczno - przyrodniczych, które odbywało się w późnych godzinach popołudniowych. Umożliwiała wizyty kulturalne w miejscach o znaczeniu archeologicznym, artystycznym i historycznym w wielokulturowym europejskim otoczeniu oraz zwiedzenie pięknej irlandzkiej stolicy Irlandii - Dublin.

      Dublin to miasto usytuowane nad Morzem Irlandzkim, u ujścia do Zatoki Dublińskiej rzeki Liffey, która dzieli je na dwie, znacząco od siebie różniące się części Southside oraz Northside.
      Kolejną atrakcją Irlandii są niezwykłe Klify Moheru. To odcinek wybrzeża Oceanu Atlantyckiego ciągnący się przez 8 km, a najwyższym miejscu osiąga wysokość aż 214 m.
    Poszerzanie wiedzy i umiejętności  w ramach projektów zagranicznych stanowi inspirację do działania zarówno dla  nauczycieli, jak i dla uczniów. Zajęcia skupiały się na interakcji uczestników całego programu. Prowadzono je z wykorzystaniem ciekawych metod nauczania, które będą wykorzystywane przez uczestniczki w pracy, aby wspierać zdobywanie kluczowych kompetencji przez naszych uczniów. 

   Nauczyciele  podnieśli swoją wiedzę dotyczącą Irlandii oraz  umiejętności w zakresie języka angielskiego. Dzięki nawiązanym znajomościom uczestniczki kursu przede wszystkim podniosły poziom swoich umiejętności językowych, co w dużej mierze ułatwi realizację kolejnych projektów unijnych. 

    Zajęcia przybliżające kulturę europejską pomagają motywować uczniów do nauki, co sprawia, że odnoszą oni sukcesy, dlatego już teraz przygotowujemy się do udziału w następnych inicjatywach unijnych.

 

Renata Flakus i Gabriela Gorol

NA GÓRĘ