Spotkanie z autorem Arkadiuszem Niemirskim

Dnia 1 października uczniowie klas V, VI i VII uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się w woźnickim Domu Kultury. Pisarz jest autorem powieści dla młodzieży i dorosłych. Napisał ponad dziesięć książek z popularnej serii – kontynuacji pt. Pan Samochodzik i …, lecz nie zaniechał pracy nad oryginalną twórczością. Tworzy powieści detektywistyczne i kryminalne, np. Pojedynek detektywów czy Zbrodnia bardzo doskonała. Jego najnowsze dzieła to Testament bibliofila, Dziennik grzesznika, Pasztetowe wakacje i Prowokator.
Po krótkim przywitaniu autora przez dyrektor biblioteki, p. Iwonę Grotecką została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca życia i twórczości pisarza. Wszystko, co pojawiało się na ekranie, było komentowane przez autora, często bardzo dowcipnie.
Uwieńczeniem spotkania była możliwość zakupu książek i otrzymania autografu. Miejmy nadzieję, że to spotkanie zachęci uczniów do czytania i zainteresowania literaturą.