Śniadanie daje moc

Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), który został ustanowiony w 2007roku. Śniadanie Daje Moc to edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania, dlatego też w dniu 8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania.

Dzisiaj włączyliśmy się do tej akcji edukacyjnej. Rozmawialiśmy na temat przygotowania i znaczenia spożywania zdrowego śniadania. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne o zdrowym odżywianiu, śpiewaliśmy i słuchaliśmy piosenki o tej tematyce, a co najważniejszw wspólnie zjedliśmy zdrowe śniadanie przygotowane w domu przez naszych rodziców.

Wcześniej uczyliśmy się, o tym jak się zdrowo odżywiać, o znaczeniu spożywania warzyw i owoców dla naszego rozwoju. Poznaliśmy piramidę zdrowego żywienia, a także przygotowaliśmy w szkole pyszne, zdrowe soki ze świeżych owoców i warzyw.

Codziennie w szkole zjadamy drugie śniadanie.

Znalezione obrazy dla zapytania piramida zdrowego żywienia