VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Wyniki szkolnego etapu  VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

„Po polsku o historii"

VIII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2020/2021 odbywa się  w trzech kategoriach wiekowych: klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie rywalizują   w ramach swojego województwa.

2 października w etapie szkolnym w naszej szkole  wzięło udział 14 uczniów w kategorii klas IV - VI i 18 w kategorii klas VII - VIII. Młodsi uczestnicy pisali dyktando pt. "Gawęda o twórcach harcerstwa", natomiast starsi - dyktando pt. "O zdrową Rzeczpospolitą". Oba teksty były bardzo obszerne, ale nasi uczniowie, nawet czwartoklasiści, wspaniale sobie poradzili. Przekazana wiedza poszerzyła świadomość historyczną uczestników.

Po sprawdzeniu dyktand przez specjalnie powołaną komisję możemy ogłosić, że co najmniej 75 % punktów uzyskali następujący uczniowie:

w kategorii klas IV -VI

• Maciej Maksyś (77 %) -  kl. VI b,
  • Zuzanna Sośnica (75,5 %) - kl. VI c,

w kategorii klas VII - VIII

• Bartosz Mierzwa (84 %) - kl. 8 b,
  • Marcelina Bryła (83 %) - kl. 8 b,
  • Amelia Jaszczyńska (82 %) - kl. 7 a,
  • Mateusz Witkowski (81,5 %) - kl. 8 a,
  • Oliwia Gojowczyk (78,5) - kl. 8 b,
  • Piotr Szatan (78 %) - kl. 8 a,
  • Julia Kolano (76,5 %) - kl. 7 a,
  • Filip Famuła (76 %) - kl. 7 b,
  • Magdalena Kołodziejczyk (75,5 %) - kl. 7 b,
  • Aleksandra Nokielska (75,5 %) - kl. 8 a,
  • Kamil Mośny (75 %) - kl. 7 b.

Prace tych uczniów zostały wysłane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, która wyłoniła 70 uczestników etapu wojewódzkiego.

Niestety, okazło się, że naszym uczniom zabrakło paru punktów, aby móc uczestniczyć w następnym etapie konkursu. Jesteśmy dumni, że mamy tak zdolnych i ambitnych uczniów. Uczniowie z najwyższymi wynikami w etapie szkolnym zostaną nagrodzeni podczas najbliższej uroczystości w szkole po zakończeniu nauczania zdalnego.

Gratulujemy i dziękujemy za Wasz udział w dyktandzie!

Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.