Europejski Tydzień Kodowania 2020

Już za nami Europejski Tydzień Kodowania:)

To był intensywny czas, pełen rozwijających, ciekawych inicjatyw:)

Uczniowie programowali Microbity, korzystali z interaktywnej gry Scottie Go!, Kodable oraz zdobywali certyfikaty wykazując się znajomością podstaw programowania w aplikacjach ze strony  hourofcode.com/pl.

Ponadto przyswajając podstawy języka Python w aplikacji https://pixblocks.com/ zainteresowani uczniowie zgłosili się do Międzynarodowego Konkursu-edycja Polska PixProgramming Challenge.

Na zajęciach koła informatycznego pracowali z zestawem Lego Spike. Efekty pracy można śledzić na stronie koła

Nauczyciele w ramach swoich przedmiotów chętnie dołączli do aktywności. Klasy VII na lekcjach języka angielskiego i biologii rozwiązywały anagramy oraz inne ćwiczenia interaktywne. Ciekawą zabawą było poszukiwanie z zawiązanymi oczami ukrytego  przedmiotu. Uczeń poruszał się zgodnie ze wskazówkami kolegów. Były to kierunki główne i pośrednie wyrażane w języku angielskim. W nich była zakodowana trasa.

Uczniowie klas młodszych realizowali zadania w ramach kodowania wykorzystując karty pracy oraz interaktywne wyzwania- klik

21 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, który w tym roku połączyliśmy z CodeWeekiem:) Udział w konkursie "Zakodowane książki" był świetną okazją do wykorzystania różnych szyfrów tj. kody QR, kody tabelkowe, obrazkowe, dżwiekowe itp.:) Szczegóły działań w galerii oraz w zakładce Biblioteka Szkolna:)