Przygotowania do wiosny w klasie 2b:)

Także w klasie 2b, prowadzonej przez Panią mgr Magdalenę Nowak, przygotowania do wiosny idą pełną parą!

W związku z realizacją tematyki przygotowań przyrody do wiosny, uczniowie przypomnieli sobie jakie drzewa owocowe i krzewy rosną w Polsce.
Przynieśli też rumiane jabłka, dzięki którym nazwali części owoców (pestki, miąższ, skórka). Jabłka zjedli ze smakiem jako przekąskę na zdrowe drugie śniadanie.
????????????????????????????????????????????????????????????
Na koniec dumni drugoklasiści posiali nasiona, które ze sobą przynieśli, tworząc tym samym klasową hodowlę roślin.
Rzodkiewka, szczypiorek, owies wielkanocny, rzeżucha, mieszanka wiosennych kwiatów - to tylko niektóre z roślin, jakie udało się posadzić.
Codziennie uczniowie będą zapisywali wnioski oraz zmiany na specjalnej karcie obserwacji.
Kiedy już rośliny wzejdą - to dopiero będzie uciecha!
????????????????️????????????????️????????????????️????????????????️