Szkolny Dzień Kolorowych Skarpet

21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Jego celem jest zwiększanie świadomości na temat zespołu Downa. Ludzie z tą chorobą wciąż mają problemy z akceptacją otoczenia, mają utrudniony dostęp do edukacji i trudniej znajdują pracę. Budowanie pozytywnego wizerunku tych osób pozwala na lepsze zrozumienie i zwiększenie szacunku dla różnorodności.

My swoje obchody rozpoczęliśmy już w piątek, celebrując Szkolny Dzień Kolorowych Skarpet.
Dzieciaczki obecne w szkole prezentowały szalone zestawy skarpetek nie do pary. A starszyzna pracująca zdalnie nadsylała zdjęcia na naszą skrzynkę.
Jesteśmy dumni, że nasza społeczność szkolna, od tej całkiem malutkiej do tej najstarszej, tak ochoczo włączyła się w to Skarpetkowe Wyzwanie.