KRONIKA KLASY I - III B - ROCZNIK 2005, wychowawca mgr Gabriela Gorol

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013. 3 września to szczególny dzień dla najmłodszych, którzy po raz pierwszy wkroczyli w szeregi społeczności szkolnej. Do klasy I b zostali przypisani: Daniel Bartela, Michał Bola, Wiktoria Gałbas, Mateusz Góra, Wiktoria Hampel, Magdalena Kempińska, Rafał Kołodziejczyk, Dawid Lewek, Maciej Machoń, Karol Nowak, Kacper Potempa, Wiktoria Potempa, Dawid Szewczyk, Jakub Szewczyk, Carolin Wolkownik, Sara Zuchmantowicz.

Wychowawczyni klasy - mgr Gabriela Gorol

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

14 września uczestniczyliśmy w happeningu zorganizowanym podczas akcji SPRZĄTANIA  ŚWIATA. Manifestacja przebiegała pod hasłem - Kocham, lubię, szanuję - nie śmiecę.

 

PASOWANIE NA UCZNIA

Dzień 15 października był dla nas wyjątkowy, gdyż świadomi nowych obowiązków, złożyliśmy przysięgę i dostąpiliśmy zaszczytu pasowania na ucznia. Wcześniej wykazywaliśmy się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi życia szkolnego, bezpieczeństwa i patriotyzmu. Śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wiersze, także dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pozowaliśmy do zdjęć i jedliśmy słodkości. To była uroczystość!!!

 

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

W dniu 8 listopada braliśmy udział w akcji edukacyjnej  - ŚNIADANIE DAJE MOC. Przygotowaliśmy "Śniadaniowe wyspy" z różnymi produktami oraz rozmawialiśmy na temat znaczenia spożywania wartościowego śniadania dla zdrowia i rozwoju dzieci. Następnie przygotowywaliśmy kanapki, nakrywaliśmy do stołu i wreszcie konsumowaliśmy. Ugościliśmy także koleżanki i  kolegów z klasy IV a.

To był wspaniały dzień!

Dziękujemy rodzicom za  produkty i  pomoc w przygotowaniu posiłku. 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczciliśmy to ważne święto biało - czerwonymi kotylionami oraz uczestnictwem w akademii.

 

 

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

W dniu 20.11 byliśmy w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na przedstawieniu  "TRZY ŚWINKI". Po spektaklu udaliśmy się do MUZEUM PRODUKCJI ZAPAŁEK. Zwiedzaliśmy halę fabryczną, oglądaliśmy film przedstawiający cykl produkcyjny, a także zakupiliśmy zapałki dla rodziców.

Zdobyliśmy kolejne, nowe doświadczenia.   

 

OWOCOWA PRZYJEMNOŚĆ

W dniu 23  listopada robiliśmy sałatę owocową. To była prawdziwa przyjemność, a jak smakowało?!

 

ANDRZEJKI

W imieniny Andrzeja - 30 listopada doskonale się  bawiliśmy. Atrakcją były wróżby, między innymi lanie rozgrzanego wosku przez dziurkę od klucza. Nie obyło się bez tańców i słodyczy. 

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia do naszej klasy przybył Mikołaj wraz z aniołkami i zabawnymi diabełkami. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy  wiersze, a ponieważ staraliśmy się być grzeczni otrzymaliśmy super prezenty. Zadowoleni podziękowaliśmy i zaprosiliśmy gości na drugi rok.

 

WIGILIA

21 grudnia szczególnie starannie nakryliśmy stół. Na białym obrusie rozłożyliśmy opłatki, świąteczne wypieki i stroiki. Gdy wszystko było już gotowe łamaliśmy się opłatkiem składając życzenia, również noworoczne. Przyjemnością było słuchanie i śpiewanie kolęd oraz wspólny poczęstunek. Następnie przedstawiciele klasy udali się z życzeniami do nauczycieli oraz pracowników szkoły. To wydarzenie wprowadziło nas w świąteczną atmosferę.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOSNYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEO ROKU.

 

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

 

                        Dziś dla babci słońce mamy

                           i całuski dla dziadziusia,

                      dziś życzenia wnuczek składa

                         i piosenki śpiewa wnusia.                                                                                          

 

                         Aby babcia i dziadziunio

                            w zdrowiu długo żyli,

                        aby uśmiech dla nas mieli

                           w każdej wolnej chwili.

 

                        Kocham moich dziadków,

                           bo na całym świecie

                         drugich takich samych,

                         nigdzie nie znajdziecie!

Takie  życzenia składaliśmy Babciom i Dziadkom w dniu 22 stycznia podczas naszego występu. Odświętnie ubrani elegancko przywitaliśmy dostojnych Gości i zaproponowaliśmy smakowity poczęstunek. Z ogromnym zaangażowaniem, wręcz po aktorsku zaprezentowaliśmy  program artystyczny. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy różne piosenki, także biesiadne, tańczyliśmy w grupie i w parach, opowiadaliśmy dowcipy.  

Opłacało się, gdyż Babcie i Dziadkowie braw nam nie żałowali. Po występie mocno nas wyściskali oraz podziękowali życzliwymi słowami.

Kolejnym dowodem wdzięczności dla Nich było wręczenie upominków i specjalnej  laurki, do której karty przygotowywaliśmy przez cały tydzień. Zaproponowaliśmy seniorom udział w licznych konkursach, a zwycięzców nagrodziliśmy dyplomami. My również otrzymaliśmy dyplomy z podziękowaniem od pani  oraz oczywiście coś słodkiego.

 

SŁODKI PRZYSMAK

To już kolejny deserek jaki wspólnie przygotowywaliśmy w szkole. Tym razem była to galaretka z owocami. W dniu 24 stycznia przynieśliśmy potrzebne produkty, umyliśmy ręce i zabraliśmy się do pracy. A była to czysta przyjemność! Pokrojone owoce ułożyliśmy w salaterkach obok kolorowych galaretek. Następnie według uznania komponowaliśmy deserek dla siebie. Poczęstowaliśmy również nauczycieli. 

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w pokazie historycznym pod hasłem "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka". W dniu 29 stycznia mieliśmy okazję poznać obyczaje i kulturę epoki, uzbrojenie, narzędzia tortur, kolekcję broni i innych rekwizytów oraz obejrzeć demonstracje pełnych emocji pojedynków.

 

KARNAWAŁOWE RYTMY

W dniu 29 stycznia w pomysłowych przebraniach bawiliśmy się na szkolnym balu karnawałowym. W doskonałej atmosferze oraz w towarzystwie klauna tańczyliśmy, a także uczestniczyliśmy w licznych konkursach. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i pamiątkowych zdjęć. To była zabawa na sto dwa!!!

 

WALENTYNKI

W naszej szkole w dniu 7 lutego było bardzo wesoło. Ze szkolnego radiowęzła rozlegały się życzenia, które wcześniej gromadziliśmy w poczcie walentynkowej. Usłyszeliśmy wiele miłych słów od naszych sympatyków oraz słuchaliśmy dobrej muzyki.

 

ZAKUPY

Mamy już 8 lat i potrafimy samodzielnie zrobić zakupy. Udowodniliśmy to w czasie wycieczki do sklepu. 7 lutego zapoznaliśmy się z wyposażeniem sklepu spożywczego i kwiaciarni, gdzie bardzo mile nas przyjęto. Poznaliśmy pracę ekspedientki i kasjerki. Po zrobionych zakupach zabraliśmy paragony. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas! 

 

NOWY KOLEGA

Po feriach do naszej klasy przybył nowy uczeń Dawid Rogalski, którego przywitaliśmy bardzo serdecznie. Teraz nasza klasa liczy 17 uczniów, 11 chłopców i 6 dziewczynek.  

 

MAŁA OJCZYZNA

Nasze miasto jest naszą dumą. Powinniśmy wiedzieć o nim jak najwięcej. W dniu 28 lutego wybraliśmy się na wycieczkę, aby bliżej poznać naszą miejscowość. Zwracaliśmy uwagę na architekturę budynków użyteczności publicznej oraz inne zabudowania. Rozmawialiśmy na temat znaczenia zieleni, czystości, środków komunikacji, przypominaliśmy sobie nazwy ulic, poznawaliśmy zakłady usługowe i miejsca pracy mieszkańców. Szukaliśmy ciekawych miejsc. W czasie zwiedzania utrwalaliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulice. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień. Chłopcy z naszej klasy stanęli na wysokości zadania. Przygotowali dla nas słodki poczęstunek. Było nam bardzo miło!

 

POWITANIE  WIOSNY

21 marca witaliśmy wiosnę. W tym dniu ubraliśmy się na zielono i uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Samorządności. Swoim występem tanecznym uatrakcyjniliśmy tę szkolną uroczystość. Następnie z wielkim zapałem przystąpiliśmy do wykonania  MARZANNY - zimowej kukły. Włożyliśmy w to wiele wysiłku, ale warto było. Z dumą wyruszyliśmy nad rzekę, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Skandowaliśmy hasła i świetnie się bawiliśmy. 

 

 

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Pod koniec marca poznawaliśmy zwyczaje i tradycje wielkanocne, dzieląc się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Pięknie udekorowaliśmy klasę, aby w tym uroczym klimacie składać sobie świąteczne życzenia.

 

KIBICOWANIE

18 kwietnia udaliśmy się do hali sportowej, aby kibicować starszym kolegom w czasie turnieju piłki nożnej. Olbrzymia sala zrobiła na nas ogromne wrażenie. Kibicowanie pomogło, ponieważ chłopaki z podstawówki wygrali turniej. Gratulacje!

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 22 kwietnia

W tym dniu uważnie wysłuchaliśmy apelu o tematyce ochrony Ziemi. Następnie zabraliśmy przygotowane transparenty i ochoczo przemaszerowaliśmy ulicami miasta. Daliśmy dowód na to, że nie obca nam ochrona przyrody.  To jedno z haseł, które głośno skandowaliśmy:

 

Jeśli nie będziesz szanował zieleni -

nasz świat na szary szybko się zmieni.

 

WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów ŚWIĘTA FLAGI oraz KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie odświętnie ubrani przedstawili program artystyczny poświęcony tym ważnym wydarzeniom. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie historyczno - pedagogiczne pt. "Na kolanie, panie Janie!", czyli jak Kuba u mistrza Kilińskiego trzewiki sznurował!

Po występie w dowód patriotyzmu obiecaliśmy udekorować nasze domy flagami.

 

WYCIECZKA DO FILHARMONII

W dniu 15 maja pojechaliśmy do Filharmonii w Częstochowie na ciekawą lekcję multimedialną. Wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat animacji zakończonego quizem. Atrakcją była projekcja filmu "Wyspa Dinozaura 2". Wróciliśmy do domu zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

 

REGIONALNE BIEGI LOMPOWSKIE

16 maja biegaliśmy co sił, aby osiągnąć nie tylko sukces osobisty, ale także walczyć o wynik dla szkoły. Udało się nasza szkoła zajęła I miejsce. My nie stanęliśmy na podium, ale Michał przymierzył medal kolegi, który być może następnym razem zdobędzie.  

 

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ 

W sobotę 18 maja wybraliśmy się do Lublińca, gdzie w Miejskim Domu Kultury obejrzeliśmy przedstawienie teatralne.  Swoją obecnością, zakupem baloników oraz innych świecących zabawek wspomogliśmy kosztowne leczenie chorego dziecka. Dzięki Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem poczuliśmy jak nie wiele potrzeba, aby uszczęśliwić innych.

 

KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM

23 maja przekroczyliśmy próg Miejskiej Biblioteki Publicznej w Woźnikach. Pani dyrektor Iwona Grotecka zapoznała nas z regulaminem biblioteki, obowiązkami czytelników oraz zasadami wypożyczania książek. Po krótkim podsumowaniu dokonała aktu PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Następnie  otrzymaliśmy dyplomy, słodki upominek i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Potem wypożyczaliśmy wybrane pozycje. 

 

MUZEUM CHLEBA

Wycieczki to coś wspaniałego! I tak było tym razem. W dniu 27 maja pojechaliśmy do Radzionkowa. Zwiedzaliśmy z zainteresowaniem MUZEUM CHLEBA. Zaczęliśmy od formowania ciasta na wypieki. Następnie zwiedzaliśmy eksponaty i oglądaliśmy film pt. "Jak powstaje chleb?". W skupieniu wysłuchaliśmy prelekcji na temat szacunku do chleba. Atrakcją była sala lekcyjna, taka w jakiej uczono się dawniej. Pisaliśmy na małych tabliczkach, oglądaliśmy dawne podręczniki, komputery i przybory do pisania.  Na koniec zajadaliśmy się naszymi plecionymi bułeczkami. Palce lizać!!!

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pani mgr Agnieszka Tyka przeprowadziła w naszej klasie bardzo interesującą lekcję z wykorzystaniem wiedzy o książkach. Prezentowaliśmy swoje wiadomości i umiejętności podczas pracy w grupach. Na zakończenie zostaliśmy PASOWANIE NA CZYTELNIKA i udaliśmy się do biblioteki szkolnej.

 

KUKIEŁKI

Bardzo nam się podobało przedstawienie kukiełkowe pt. KROWA KŁAMCZUCHA, które obejrzeliśmy w naszej szkole w dniu 29 maja. Dobrze wiemy, że kłamstwo nie popłaca!

 

DZIEŃ DZIECKA

Zaplanowaliśmy wycieczkę, jednak 3 czerwca pogoda nam nie dopisała. Zostaliśmy w szkole i wspaniale bawiliśmy się w klasie. Przynieśliśmy przeróżne gry planszowe, a także zrobiliśmy sobie piknik na dywanie. Braliśmy udział w konkursach zręcznościowych i zajadaliśmy się słodyczami. Za wysokie miejsca otrzymaliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe. Było bardzo wesoło!

 

PRZEDSTAWIENIE

W dniu 12 czerwca nasi absolwenci - obecnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu pt. "Mały Książę". Bardzo nam się podobało! Dziękujemy!

 

BIEGI O TORT

To już tradycja w naszej szkole. 25 czerwca odbyły się sztafetowe biegi o tort. Ośmioro uczestników z każdej klasy walczyło o tort. Tortu nie wygraliśmy, ale na osłodę poszliśmy na lody. Mniam, mniam!

 

KONKURSY KLASOWE

26 czerwca nastąpiło podsumowanie naszego udziału w licznych konkursach klasowych. Za zdobyte miejsca otrzymaliśmy dyplomy. Niektórzy z nas sporo ich nazbierali, a pozostali obiecali walczyć o nie w przyszłym roku szkolnym. Gratulacje dla najlepszych!!!

 

PRZEKAZANIE SZTANDARU

27 czerwca miała miejsce ważna uroczystość szkolna. Uczniowie klas VI przekazywali sztandar szkoły młodszym kolegom. Następnie nagradzano tych, którzy pracowali w organizacjach szkolnych oraz zajęli wysokie miejsca w konkursach. Sara Zuchmantowicz zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Literackim - WIERSZEM O LOMPIE. Gratulujemy!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

28 czerwca po mszy św. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013. W tym wyjątkowym dniu pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, a potem otrzymaliśmy dyplomy wzorowego ucznia i ukończenia klasy pierwszej, także wyczekiwane świadectwa. Wytrwale pracowaliśmy i zasłużyliśmy na upragnione wakacje. 

ŻYCZYMY MIŁEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!!!

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

JESTEŚMY W DRUGIEJ KLASIE 

2 września 2013 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Odświętnie ubrani uczestniczyliśmy we mszy świętej, a potem udaliśmy się do szkoły. Pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Jesteśmy już uczniami drugiej klasy, ale dobrze pamiętamy jak to było w ubiegłym roku. Do naszej klasy przybył kolejny uczeń Jakub Klukowicz. Po części oficjalnej udaliśmy się do klasy nr 20, gdzie przywitaliśmy się i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Obiecujemy pilnie się uczyć!

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Już następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę ulicami miasta, aby utrwalić PIĘĆ ZASAD BEZPIECZNEGO PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ. 

 

SAMORZĄD KLASOWY

W naszej klasie odbyły się prawdziwe wybory. Po omówieniu szczegółów podawaliśmy kandydatów, którzy naszym zdaniem posiadają odpowiednie cechy, aby pełnić tak zaszczytne funkcje w klasie. Potem na karteczkach pisaliśmy imiona i nazwiska dzieci i wkładaliśmy je do koszyczka. Wybrani uczniowie podliczyli głosy i mamy nowy SAMORZĄD KLASOWY.

PRZEWODNICZĄCY - MICHAŁ BOLA

ZASTĘPCA - JAKUB SZEWCZYK

SKRBNIK - SARA ZUCHMANTOWICZ

Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zadań.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

POSŁUCHAJCIE DZIECI - SEGREGUJCIE ŚMIECI takie hasło głosiliśmy w czasie tegorocznego happeningu zorganizowanego w dniu 20 września. Zaopatrzeni w kolorowe transparenty dumnie maszerowaliśmy ulicami miasta. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy sprzymierzeńcami przyrody!

 

IDZIEMY NA WYCIECZKĘ

W piękny słoneczny, jesienny dzień - 24 września wybraliśmy się na wycieczkę do ogrodu warzywnego. Dotarliśmy na działkę do babci Sary, gdzie obserwowaliśmy rośliny w naturalnym środowisku i wiele się dowiedzieliśmy. Z przyjemnością poczęstowaliśmy się smacznym winogronem. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA GOŚCINNOŚĆ!

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W tym dniu 26 września świetnie się bawiliśmy, a także braliśmy udział w konkursie znajomości języka angielskiego. Naszą  klasę reprezentowali: Sara Zuchmantowicz, Wiktoria Potempa i Jakub Szewczyk. Wykazaliśmy się dużą wiedzą i wygraliśmy. GRATULACJE! 

 

WYCIECZKA DO KOPALNI ZABYTKOWEJ

Pełni radości w czwartkowy poranek wsiedliśmy do autokaru, aby pojechać na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Niby znane miasto, ale wtedy nie wiedzieliśmy, że dostarczy nam tylu wrażeń. Zwiedziliśmy KOPALNIĘ ZABYTKOWĄ SREBRA oraz SKANSEN MASZYN PAROWYCH. Na długo zapamiętamy podziemny rejs łodziami oraz ciężkie warunki pracy gwarków. Przypomną nam również o tym zakupione pamiątki.  

 

BAJKA O SZCZĘŚCIU

Bardzo lubimy bajki, dlatego ucieszyliśmy się na wiadomość, że 9 października będziemy oglądać przedstawienie kukiełkowe. To była bardzo ciekawa i pouczająca bajka, gdyż dowiedzieliśmy się jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń i koleżeństwo. 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jak co roku w naszej szkole świętowali najmłodsi, gdyż 15 października zostali pasowani na uczniów. Pamiętaliśmy w tym dniu o naszych nauczycielach i pracownikach szkoły. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego zaprezentowali program artystyczny, a my składaliśmy życzenia i wręczyliśmy piękne kwiaty naszej Pani.  

 

 

 

PAPIEŻ W NASZEJ PAMIĘCI 

W wielkim skupieniu wysłuchaliśmy w dniu 16 października apelu poświęconemu Papieżowi Janowi Pawłowi II. Staraliśmy się jak najwięcej zapamiętać o tym  WIELKIM POLAKU.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH 

W naszej szkole w dniu 29 października klasy IV - VI przygotowywały plakat o życiu patrona szkoły Józefa Lompy, a młodsi prezentowali inscenizacje bajek Juliana Tuwima. Nasza klasa przedstawiła RZEPKĘ. Mieliśmy wspaniałe kostiumy, świetnie zagraliśmy, a zakończenie było wyjątkowo zabawne.  

 

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

W przeddzień Wszystkich Świętych wybraliśmy się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobie patrona szkoły Józefa Lompy, poległych żołnierzy i powstańców oraz naszych bliskich.

 

SPOTKANIE Z GRZYBOZNAWCĄ

4 listopada przyjechał do naszej szkoły pan Justyn Kołek -  grzyboznawca. Przeprowadził pouczającą lekcję o grzybach jadalnych i trujących. Wiele ciekawych informacji z pewnością przyda nam się w przyszłości. Póki co, nie wolno nam lekceważyć nawet niewielkiego bólu brzucha po ich skonsumowaniu. ZAPAMIĘTAJMY!

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Podobnie jak w ubiegłym roku świętowaliśmy w galowych strojach ozdobionych biało - czerwonymi kotylionami. W takie barwy zostaną również udekorowane  nasze domy. Obiecaliśmy!  

 

ANDRZEJKI

Zgodnie z coroczną tradycją w wigilię  imienin świętego Andrzeja można doskonale się bawić, a także wywróżyć swoją przyszłość. Tak też było w naszej klasie w dniu 28 listopada. Największą atrakcją było lanie gorącego wosku przez ogromną dziurkę od klucza. Ponadto z zaciekawieniem układaliśmy buty, podglądaliśmy kubeczki, wbijaliśmy szpileczki w serduszka z imionami, rzucaliśmy skórkę z obranych jabłek itp. Z przymrużeniem oka poznawaliśmy swoją przyszłość, tańczyliśmy i zajadaliśmy się słodyczami. Była super zabawa!!!

 

MIKOŁAJ W NASZEJ KLASIE

W tym roku również gościliśmy u nas MIKOŁAJA ze swoim orszakiem. Przywitaliśmy przybyłych piosenką i kolędą, a w nagrodę otrzymaliśmy  prezenty. Mamy nadzieję, że zawita u nas za rok! 

6 grudnia mieliśmy jeszcze jedną atrakcję. Oglądaliśmy  przedstawienie kukiełkowe pt. "Przydrożna kapliczka". Dowiedzieliśmy się jak cenna jest w życiu człowieka przyjaźń.

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

14 grudnia w sobotnie popołudnie podejmowaliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości. Nasi rodzice i bliscy przybyli zobaczyć JASEŁKA w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz skorzystać z innych oferowanych atrakcji. 

W tym dniu ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego "Z pomaganiem każdemu do twarzy" zorganizowanego w ramach działalności Szkolnego Koła PCK. Z radością oklaskiwaliśmy zdobywcę I miejsca Jakuba Szewczyka. GRATULUJEMY!!!

 

WIGILIA W KLASIE

W ten wyjątkowy dzień 20 grudnia ubraliśmy się odświętnie. Na białym obrusie położyliśmy opłatki, stroiki, pierniki i oczywiście makówki, które przygotowała dla nas babcia Michała Boli. Potem łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia i degustowaliśmy słodkości. Było wyjątkowo uroczyście, szczególnie gdy śpiewaliśmy kolędy i graliśmy jedną z nich na flecie. Następnie przedstawiciele samorządu klasowego wyruszyli z życzeniami świątecznymi do nauczycieli i pracowników szkoły.

W tym dniu wraz z zaproszonymi gośćmi jeszcze raz obejrzeliśmy JASEŁKA.

Dowiedzieliśmy się także, że zajęliśmy III miejsce w konkursie na świąteczny wystrój klasy. Cieszymy się, że się podobało!

RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ UCZNIOWIE KLASY II B Z WYCHOWAWCZYNIĄ!

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W piątek 17 grudnia uczestniczyliśmy w szkolnej zabawie noworocznej. Przebrani w kolorowe, pomysłowe stroje bawiliśmy się wspólnie w sali gimnastycznej. Wtórował nam DJ i zachęcał do tańca. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcia, a pączki smakowały nam wyjątkowo. Zabawa bardzo się udała!  

 

BEZPIECZNY INTERNET

Miesiąc luty ogłoszono w naszej szkole MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU. Uczniowie klas VI przygotowali wspaniałe przedstawienie pt. "Bezpieczny Internet". Przypomnieliśmy sobie jakie niebezpieczeństwa na nas czyhają. Jesteśmy świadomi zagrożeń i konsekwencji wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera. Będziemy o tym pamiętać!

 

WALENTYNKOWA ZABAWA

W piątek 14 lutego ponownie słuchaliśmy życzeń rozlegających się ze szkolnego radiowęzła. Cieszyliśmy się, że mamy tylu sympatyków, którzy dedykują nam miłe słowa. Świetnie bawiliśmy się w tak rozlegającej się muzyki i zajadaliśmy cukierki, które zafundowali nam rodzice - Rada Rodziców. To była zabawa!

 

 

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

We wtorek 25 lutego pojechaliśmy do Częstochowy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od oglądania żywej bożonarodzeniowej szopki, która znajdowała się na dziedzińcu Jasnej Góry. Zobaczyliśmy  tam między innymi:  kozy,  lamy,  osły,  kucyki,  kaczki,  pawie,  gołębie, kangury. W dalszej kolejności udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej, a potem zwiedzaliśmy Bazylikę, Muzeum 600-lecia, Skarbiec i Salę Rycerską. Obiekt wywarł na nas ogromne wrażenie, a zakupione pamiątki i wspólne zdjęcia będą nam przypominać to szczególne miejsce. 

Ale to jeszcze nie wszystko! Z niecierpliwością jechaliśmy do kina Cinema City, które mieści się w Galerii Jurajskiej. Uwielbiamy bajki, dlatego z zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. "Lego przygoda". Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni!

.

 

NADESZŁA WIOSNA

21 marca corocznie witamy wiosnę i w tym dniu ubieramy się na zielono. Nie mamy zajęć dydaktycznych tylko uczestniczymy w obchodach Dnia Samorządności, gdzie uczniowie prezentują swoje umiejętności i świetnie sie bawią. Na wstępie dzieci z klas II i III śpiewały piosenki. My wybraliśmy - "Wiosenne roztopy". Potem wykazywaliśmy się naszymi umiejętnościami sportowymi. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy skakali na skakance. Treningi przydały się, gdyż w obydwu kategoriach zajęliśmy II miejsca, a naszą klasę reprezentowali - Magdalena Kempińska i Kacper Potempa. GRATULACJE!!! Potem odbywały się konkursy dla uczniów klas IV - VI (kręcenie hula - hop i rzuty do kosza). Wesoło było, gdy uczniowie przedstawiali kabarety i popisywali się umiejętnościami wokalnymi w programie - Mam talent. To był dzień!!!

 

UŚMIECHNIĘTE ŚWĘTA  WIELKANOCNE

Przed świętami wiele rozmawialiśmy na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz przygotowywaliśmy przedstawienie teatralne. Kiedy nadszedł 16 kwietnia w barwnych strojach wystąpiliśmy przed społecznością szkolną z przedstawieniem o tematyce wiosenno - świątecznej - "Uśmiechnięte święta". W treści występu zawarliśmy wszystko co związane jest z Wielkanocą. Korzystając z okazji życzymy wszystkim - SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ŚWIĄT!

 

MAJOWE  ŚWIĘTA

W tym roku przypada 223 rocznica uchwalenia święta Konstytucji 3 Maja. Uczciliśmy to święto udziałem w akademii szkolnej w dniu 28 kwietnia. Wysłuchaliśmy historycznych wydarzeń i pieśni patriotycznych. Dzień 2 maja obchodzony jest jako Święto flagi, dlatego zadeklarowaliśmy przypomnieć rodzicom o wywieszeniu flag, aby w ten sposób uczcić MAJOWE ŚWIĘTA.

 

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA HODOWLANEGO

W miesiącu kwietniu wzbogacaliśmy wiedzę o zwierzętach hodowlanych. Dobrze jest zobaczyć naturalne warunki ich życia. To nam się udało, gdyż dzięki uprzejmości Państwa Długajów wybraliśmy się do gospodarstwa hodowlanego. Obserwowaliśmy konie i małego dwudniowego źrebaka, co było dla nas bardzo ciekawe oraz świnie i kury. Rozmawialiśmy z hodowcą o jego pracy. Widzieliśmy konie na wybiegu, a przy okazji ogródek warzywny. Ta żywa lekcja przyrody pozwoliła nam utrwalić i poszerzyć wiedzę zdobytą na zajęciach w szkole. DZIĘKUJEMY!

 

REGIONALNE BIEGI LOMPOWSKIE

Z powodu deszczowej pogody w tym roku biegi odbywały się w hali sportowej w gimnazjum. W kategorii dziewcząt reprezentowały nas: Magdalena Kempińska, Wiktoria Hampel. Biegacze to: Michał Bola, Kacper Potempa. Bardzo się cieszyliśmy z przebiegu biegu chłopców, gdyż nasz kolega Michał prowadził i udało się - dobiegł pierszy do mety. Gratulujemy sukcesu, wszystkim pozostałym życzymy powodzenia w przyszłym roku!

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 16 maja w Kamieńskich Młynach odbył się konkurs matematyczny - ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ KLAS II - III. Z naszej klasy wybraliśmy do udziału w zmaganiach matematycznych Sarę. GRATULUJEMY Sarze Zuchmantowicz III miejsca w kategorii klas drugich. BRAWO!!!

 

 WYCIECZKA DO LASU I OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

W dniu 28 maja zaplanowaliśmy wycieczkę do lasu. Mieliśmy spore obawy co do pogody, ale udało się, bo nie padało. Droga do lasu to spore wyzwanie, dlatego nasze mamy - Pani Bola i Zuchmantowicz zaoferowały nam swój transport. Najpierw obejrzeliśmy teren oczyszczalni. Dzięki uprzejmości pana Kazimierczyka zwiedziliśmy cały obiekt. Wiemy teraz, jakie ogromne znaczenie ma oczyszczalnia dla ochrony środowiska. Potem wyruszyliśmy do lasu, w którym podziwialiśmy jego warstwy roślinności oraz obserwowaliśmy naturalne warunki życia roślin i zwierząt. Widzieliśmy tamę jaką zbudowały bobry, słuchaliśmy śpiewu ptaków, obserwowaliśmy pracujące mrówki, oddychaliśmy świeżym powietrzem. Następnie na polanie zrobiliśmy sobie piknik - zjedliśmy swoje śniadanie - oczywiście nie zostawiliśmy w tym miejscu śladów po sobie. Potem już tylko wsiedliśmy do samochodów i wróciliśmy do szkoły. 

 

DZIEŃ DZIECKA I WYCIECZKA

W dniu 2 czerwca obchodziliśmy klasowy DZIEŃ DZIECKA. Wybraliśmy się z tej okazji na atrakcyjną wycieczkę do Chorzowa, gdzie zwiedzaliśmy GÓRNOŚLĄSKI PARK ETNOGRAFICZNY. Trasa zwiedzania rozpoczęła się od starej szkoły. Siedzieliśmy w podwójnych ławkach, pisaliśmy piórem maczanym w kałamarzu oraz na tabliczkach. Potem zwiedzaliśmy zagrodę zwierząt i chatę bogatego chłopa. Mieliśmy także w planie wycieczki przejażdżkę bryczką, podczas której widzieliśmy więzienie, stodoły, młyn, stajnie, studnię, kapliczki, pasiekę i kuźnię. Atrakcją było pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. TO BYŁ SUPER DZIEŃ!!!

 

ILUZJONISTA W SZKOLE

W dniu 4 czerwca przyjechał do naszej szkoły iluzjonista z Chorwacji. Na każdym kroku zaskakiwał nas swoimi umiejętnościami. Największe wrażenie zrobiła na nas lewitacja - unoszenie się nad powierzchnią. TO BYŁO WSZYSTKO NIESAMOWITE!!! 

 

KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM

Po raz drugi wspólnie odwiedziliśmy Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Woźnikach. W dniu 9 czerwca pani Ścigała przeprowadziła nam prelekcję, na której poznaliśmy dokładną budowę książki, rodzaje katalogów i rozwiązywaliśmy krzyżówki. Potem wertowaliśmy wśród półek w poszukiwaniu książek do wypożyczenia. Zadeklarowaliśmy systematyczne czytanie i podziękowaliśmy wręczając laurkę.

 

 

WYCIECZKA DO WADOWIC

W upalny - 10 dzień czerwca wraz z księdzem i rodzicami pojechaliśmy do rodzinnego miasta Papieża Jana Pawła II. Wadowice to miasto położone w południowej części Polski w województwie małopolskim. Jechaliśmy dość długo, ale przywieźliśmy niezapomniane wrażenia. Zwiedziliśmy tam Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II, Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której znajdowała się między innymi  chrzcielnica, w której został ochrzczony Karol Wojtyła. Byliśmy także w pięknym Kościele św. Piotra Apostoła, który wybudowano jako wotum dziękczynne za wybór Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową oraz za ocalenie życia Ojca Świętego w zamachu w 1981 roku. Był też słodki poczęstunek - słynne papieskie kremówki i lody dla ochłody. O tym mieście nie zapomnimy!

 

SMACZNE I ZDROWE KOKTAJLE OWOCOWE

Nadszedł sezon truskawkowy i w dniu 12 czerwca postanowiliśmy przygotować koktajl truskawkowy. Poszło nam sprawnie i potem już tylko delektowaliśmy się smacznym napojem. Mniam, mniam! 

 

BIEG O TORT

24 czerwca mieliśmy szansę powalczyć w biegu sztafetowym o tort. Naszą klasę reprezentowali: Magdalena Kempińska, Wiktoria Hampel i Michał Bola. Udało się i mogliśmy delektować się tym pysznym smakołykiem. Zajęliśmy I miejsce. Gratulujemy naszym biegaczom!!!

 

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU 

26 czerwca na uroczystej akademii nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy V. Następnie nauczyciele nagradzali uczniów dyplomami i nagrodami za różne rodzaje aktywności tj. udział w konkursach, kołach zainteresowań i organizacjach szkolnych. Było uroczyście!

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W tym roku zakończenie nauki przypadło na 27 czerwca. Odświętnie ubrani i zaciekawieni zasiedliśmy w sali gimnastycznej. Pani dyrektor, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie żegnali starszych kolegów - uczniów klas szóstych. Były świadectwa, nagrody, dyplomy, podziękowania i kwiaty. Nie obeszło się bez wzruszeń. W klasie pożegnaliśmy się z panią i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. MAMY WAKACJE!!! Zakończyliśmy naukę w klasie II, a po wakacjach będziemy pogłębiać naszą wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia w klasie III.

 TERAZ WYPOCZYWAMY!!!

 

      "JUŻ WAKACJE"

Już jest lato, już jest lato!

Wyjeżdżamy z mamą, tatą.

W góry, w lasy lub nad morze,

każdy jedzie tam gdzie może.

Bliżej słońca, bliżej wody,

by się kąpać dla ochłody.

Na jagody chodzić w las,

bo wakacji nadszedł czas!

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁEGO I BEZPIECZNEKO WYPOCZYNKU!!! -

uczniowie klasy II b z wychowawczynią Gabrielą Gorol  


 

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY

Wypoczęci i ciekawi nowych wyzwań czekaliśmy na ten dzień. Rok szkolny rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej i przemarszu pod Pomnik Bohaterów Września, gdzie uczciliśmy 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie zebraliśmy się na placu apelowym, aby przywitać się z kolegami, nauczycielami i naszą panią oraz serdecznie powitać pierwszoklasistów. Przed nimi kolejny ważny etap życia. Jesteśmy już w trzeciej klasie, dlatego z zapałem zabieramy się do pracy. Obiecujemy!!!

 

BEZPIECZNIE NA DRODZE - 5 WAŻNYCH ZASAD

Z początkiem roku szkolnego wybraliśmy się na wycieczkę, aby utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się ulicami miasta i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzięki temu będziemy pewnymi partnerami na drodze!

 

WIELKI POLAK - PAPIEŻ

W dniu 16 września z uwagą i w skupieniu wysłuchaliśmy apelu, który poświęcony był Świętemu Janowi Pawłowi II. Nasz odświętny ubiór i wzorowe zachowanie było dopełnieniem podniosłego nastroju.

 

SAMORZĄD KLASOWY

W tym roku szkolnym również zorganizowaliśmy wybory do samorządu klasowego. Podawaliśmy kandydatury, wypełnialiśmy kartki do głosowania, zliczyliśmy wszystkie głosy i mamy nowy SAMORZĄD KLASOWY.

Przewodniczący klasy - MATEUSZ GÓRA

Zastępca -  CAROLIN WOLKOWNIK

Skarbnik - JAKUB SZEWCZYK

Gratulujemy i życzymy wiele nowych pomysłów w pełnieniu tych ważnych funkcji!

 

LAS W JESIENNEJ SZACIE

W dniu 25 września zaryzykowaliśmy wyjcie na pieszą wycieczkę do lasu. Na niebie widniały chmury deszczowe, ale po drodze zaświeciło słońce i zrobiło się bardzo ciepło. To nas bardzo ucieszyło i po dotarciu na miejsce z zainteresowaniem oglądaliśmy warstwową budowę lasu oraz rośliny i zwierzęta w nich występujące. Towarzyszyła nam pani Martyna Myrcik - studentka, która gościła u nas dwa tygodnie. Znaleźliśmy ciekawe miejsca, zebraliśmy skarby i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - 26 WRZEŚNIA

W piątek w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy. W odświętnych strojach, miłej atmosferze prezentowaliśmy piosenki w języku niemieckim i angielskim. Bawiliśmy się doskonale!

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - 30 września

Stanęłyśmy na wysokości zadania, a jest nas tylko sześć dziewczynek. Przygotowałyśmy dla chłopaków słodki poczęstunek i okazało się, że byli mile zaskoczeni. Mamy nadzieję, że odwdzięczą się nam dobrym słowem i wzorowym zachowaniem. 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14 października

W tym dniu świętowaliśmy podwójnie. Najpierw pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów, a potem nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły przyjęli od nas życzenia i kwiaty. Naszej Pani szczególnie podziękowaliśmy.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W dniu 27 października w naszej szkole świętowaliśmy, gdyż obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Wszyscy licznie odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć książki i wziąć udział w konkursie "Książka z niespodzianką". Obiecaliśmy systematycznie wypożyczać i czytać książki! Przypomni nam o tym sentencja umieszczona na drzwiach naszej klasy.

 

ZWIEDZAMY KRAJ - PSZCZYNA

W dniu 29 października wybraliśmy się na wycieczką do Pszczyny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Zamkowego, w którym pani przewodnik przekazała nam wiele ważnych wiadomości. Wrażenie zrobiły na nas bogate i piękne wnętrza pałacowe oraz zbiory w Zbrojowni. Następnie poszliśmy na Starówkę, gdzie zrobiliśmy fantastyczne zdjęcia na ławeczce księżnej Daisy. W drodze do zagrody żubrów podziwialiśmy park krajobrazowy wokół pałacu. W zagrodzie widzieliśmy potężne żubry, które akurat miały porę karmienia. Było tam też wiele innych zwierząt np. pawie, daniele, jelenie, sarny, muflony, bażanty, jeże, kaczki. Uczestniczyliśmy także w warsztatach edukacyjnych "Tropem żubra" oraz oglądaliśmy film w 3D pt. "Historia żubra". Potem wypoczęliśmy na tarasie widokowym i kupiliśmy pamiątki, które tak jak zrobione zdjęcia będą przypominały nam to piękne miejsce.

 

W NASZEJ PAMIĘCI

Zaopatrzeni w znicze, ciepło ubrani wybraliśmy się na cmentarz. W dniu 31 października z powagą i w ciszy uczciliśmy pamięć patrona szkoły - Józefa Lompy, poległych powstańców śląskich i żołnierzy oraz naszych bliskich zmarłych.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

14 listopada przyszliśmy do szkoły odświętnie ubrani i przyozdobiliśmy nasz strój własnoręcznie zrobionymi biało - czerwonymi kotylionami. Tak przygotowani mogliśmy już uczestniczyć w uroczystej akademii, na której śpiewaliśmy hymn Polski, a starsi koledzy wierszami i piosenkami wzbogacili naszą wiedzę na temat tego święta.

 

ANDRZEJKOWA ZABAWA

W tym roku również zgodnie z tradycją bawiliśmy się i wróżyliśmy naszą przyszłość. Z wielką radością i zaciekawieniem laliśmy rozgrzany wosk przez dziurkę od klucza. Każdy zespół miał przygotować inne wróżby i je przeprowadzić. Nowością była ta ze szpileczkami, które po wysypaniu układały się w pierwszą literę imienia naszego wybranka bądź wybranki. To dopiero była zabawa! Mnóstwo śmiechu, tańce i słodycze sprawiły, że wspomnienia pozostaną na długo, a nowe będą już za rok.

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

W tym roku gościliśmy Mikołaja 5 grudnia. Przyszedł do nas strudzony, a my przyjęliśmy go bardzo serdecznie. Prezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i inne. Nasz gość i jego pomocnicy obdarowali nas super prezentami. Cieszyliśmy się bardzo i zaprosiliśmy Mikołaja za rok, a żeby wszystkim było miło również otrzymali od nas prezenty. DZIĘKUJEMY.

 

KOLEJNE ŚWIĘTO SZKOŁY

To wyjątkowy dzień, który zbliża nas do nadchodzących świąt. 13 grudnia nasi rodzice przybyli do szkoły, aby obejrzeć nasze występy - JASEŁKA, posmakować świątecznych wypieków, zaopatrzyć się w stroiki i skorzystać z wielu innych propozycji. Uroczystość rozpoczęła się od naszego występu. Solidnie przygotowani, ubrani stosownie do roli zaprezentowaliśmy przedstawienie -  pt. "W ten szczególny dzień...", które zobrazowało dzieje Dzieciątka Jezus. Główne role zagrali: Sara - Maryję, Jakub Szewczyk - pasterza, Michał - króla Melchiora, Daniel - króla Baltazara, Mateusz i Wiktoria Potempa - dzieci uczęszczające na roraty. Pozostali wcielili się w role aniołów, dzieci oczekujące na narodziny Jezusa, członków rodziny przygotowującej się do świąt.    

W dalszej kolejności nastąpiły występy artystyczne przedstawicieli klas pt. "Zaśpiewajmy Jezusowi". Naszą reprezentował Michał Bola wraz ze swoim tatą i wspólnie zaśpiewali kolędę - "Wśród nocnej ciszy".

 

ŁAMIEMY SIĘ OPŁATKIEM

Jest taki dzień w roku, który szczególnie zapada w naszej pamięci to - KLASOWA WIGILIA. Najpierw szczególnie się przygotowujemy. Nakrywamy stół białym obrusem, ustawiamy świecę, układamy serwetki z opłatkami, makówki i świąteczne wypieki. Tak przygotowani zaczynamy świętowanie. Składamy sobie życzenia, śpiewamy i gramy na fletach kolędy i zajadamy świąteczne pierniczki. Dziękujemy naszym mamom za te wspaniałe wypieki a Michałowi i jego babci za smaczne makówki.

Następnie delegacja klasowa wędruje do klas, aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom szkoły. 

Potem przygotowywaliśmy się do występu, gdyż wspólnie z innymi uczniami naszej szkoły przedstawiliśmy jasełka bożonarodzeniowe pt. "W ten szczególny dzień..." Na zakończenie wysłuchaliśmy życzeń Pani dyrektor oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

 

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Uczniowie klasy III b i wychowawczyni Gabriela Gorol 

 

JASEŁKA W KOŚCIELE

Ponownie zaprezentowaliśmy swoje zdolności aktorskie w kościele w dniu 18 stycznia. Bardzo się staraliśmy, a nasza Pani trzymała za nas kciuki i wspierała nas duchowo, ponieważ nie mogła być z nami na przedstawieniu.  Zagraliśmy wspaniale!

 

TEATR SHOW

W dniu 28 stycznia pojechaliśmy do Myszkowa na warsztaty teatralne - TEATR SHOW. Nie wszyscy mogliśmy tam być, ponieważ niektórzy pochorowali się. Nam sie udało! Było fantastycznie! Wszyscy byliśmy zaangażowani przez cały czas, a Sara brała udział w nagraniu sceny do filmu, którego skróty zaraz obejrzeliśmy. To była świetna zabawa, która wzbogaciła naszą wiedzę na temat teatru i produkcji filmu.

 

BEZPIECZNE FERIE

W ostatnim dniu nauki w I semestrze mieliśmy poważne zadanie, aby uświadomić wszystkich uczniów na temat zachowania bezpieczeństwa w czasie ferii.  W tym celu razem z klasą III a zaprezentowaliśmy przedstawienie. Przekazaliśmy ważne przestrogi i konsekwencje niebezpiecznej zabawy. Potem życzyliśmy radosnych i bezpiecznych ferii! 

 

Dodamy od siebie -DUŻO ŚNIEGU!!!

Uczniowie klasy III b z naszą panią

 

WALENTYNKI

W tym roku obchodziliśmy Walentynki 17 lutego, ponieważ dzień 14 lutego przypadł w czasie ferii. Tego dnia z niecierpliwością czekaliśmy na dźwięki wydobywające się ze szkolnego radiowęzła. Nasłuchiwaliśmy życzeń od naszych wielbicieli i świetnie bawiliśmy się przy muzyce. Było bardzo zabawnie!

 

W TANECZNYM RYTMIE 

W dniu 17 lutego kontynuowaliśmy zabawę uczestnicząc w szkolnym balu karnawałowym. Przebrani w kolorowe i pomysłowe kostiumy udaliśmy się do sali gimnastycznej. Prezentowaliśmy nasze stroje, pozowaliśmy do zdjęć, braliśmy udział w licznych wspólnych zabawach i konkursach. Pączek i soczek smakowały jak nigdy!  

 

MINI TEATR

W naszej szkole w dniu 3 marca gościliśmy aktorów, którzy zaprezentowali nam pouczające przedstawienie kukiełkowe pt. KROWA KŁAMCZUCHA. Po obejrzeniu spektaklu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że kłamstwo nie popłaca. To dla nas kolejna ważna lekcja!

 

ZDROWO I KOLOROWO

Pod tym hasłem 10 marca w naszej szkole uczniowie klas IV - VI przygotowywali zdrowe przekąski. Mieliśmy ogromną przyjemność degustować i oceniać. Było smacznie i kolorowo. Serdecznie dziękujemy!

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI  

W dniu 19 marca w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Woźnikach odbyły się XVII Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów pod hasłem "Wrażliwość na słowa". Naszą klasę i szkołę reprezentowali: Sara Zuchmantowicz i Daniel Bartela. Obydwoje doskonale się zaprezentowali, ujawniając swoje zdolności recytatorskie. Sara osiągnęła sukces zajmując II miejsce. Dzieci miały również możliwość udziału w warsztatach, aby udoskonalić swoje umiejętności.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 

 

ŚWIĘTO WIOSNY, TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

Tym razem witaliśmy wiosnę w szczególny sposób. W dniu 20 marca w naszej szkole dominowała tematyka tolerancji i życzliwości. Staraliśmy się być dla wszystkich mili i serdeczni. Ubraliśmy się stosownie do tematyki - kolor żółty to tolerancja, a zielony wiosna. Przygotowaliśmy wspaniałe prezenty - bombonierki i zakładki do książek, aby obdarować nimi naszych rówieśników z klasy III a. Wspólnie wykonaliśmy plakat, odciskając na nim nasze dłonie, który umieściliśmy na szkolnym korytarzu. Nasze koleżanki: Sara, Carolin, Magda, Wiktoria Potempa, Wiktoria Gałbas oraz Wiktoria Hampel zaprezentowały układ taneczny, który przeniósł nas w odległe lata sześćdziesiąte. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. SUPER DZIEŃ!!!

 

SZUKAMY WIOSNY

W poszukiwaniu wiosny udaliśmy się w najbliższe okolice. Zaglądaliśmy do ogródków i rabatek. Podziwialiśmy barwne krokusy, bielusieńkie przebiśniegi, pierwiosnki, żonkile i narcyzy. Powędrowaliśmy także na łąkę, gdzie oprócz szukania i nazywania roślin, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Była słoneczna pogoda i przyjemnie było spędzić czas na świeżym powietrzu. Możemy potwierdzić, że wiosna zagościła na dobre!!!

 

PATRON SZKOŁY - JÓZEF LOMPA

W dniu 30 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Odświętnie ubrani uczestniczyliśmy w uroczystej akademii upamiętniającej 152 rocznicę śmierci Józefa Lompy - górnośląskiego działacza, poety, nauczyciela, organisty.

 

TRADYCJE WIELKANOCNE

Przed świętami wiele rozmawialiśmy o tradycjach i symbolach świąt Wielkanocnych. Utrwaliliśmy tę wiedzę uczestnicząc w apelu, który przygotowali uczniowie klas drugich. Wiersze, piosenki oraz życzenia wprowadziły nas w uroczysty nastrój.        

My również składamy życzenia - RADOSNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 

życzą uczniowie klasy III b z wychowawczynią.

 

WYCIECZKA KLASOWA - KINO I TEATR (8 KWIETNIA)

Z entuzjazmem przyjęliśmy propozycję wyjazdu do Częstochowy na przedstawienie teatralne "Najsilniejszy motyl świata i magiczne drzewo". Dopełnieniem naszej radości była możliwość pójścia do kina na film "SpongeBob na suchym lądzie". To była długa, ale fantastyczna wycieczka. 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia uczciliśmy to święto uczestnicząc w apelu, dzięki któremu utrwaliliśmy zagadnienia odnośnie szacunku do naszej Planety. Następnie z naszymi transparentami przemaszerowaliśmy ulicami miasta wykrzykując hasła ekologiczne, taże na temat oszczędzania energii. Mamy nadzieję, że nasz happening został przez wszystkich zauważony i pomoże naszej Ziemi.

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

W dniu 30 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystej akademii obchodzonej z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Znowu wzogaciliśmy naszą wiedzę na ten temat słuchając historycznych treści, a także oglądając poloneza w wykonaniu uczniów klas VI. Będziemy pamiętać o oflagowaniu naszych domów!

Przy okazji RUMIANE JABŁUSZKA przypomniały nam o zdrowym odżywianiu. Dziękujemy.

 

ŻYWA LEKCJA HISTORII

W dniu 30 czerwca gościliśmy w naszej szkole "rycerzy". Ubrani w rycerskie stroje Panowie pokazywali nam dawną broń i sztuki walki. Niektórzy z nas mieli okazję ubrać sie w nie, nawet walczyć i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze. Nie było to łatwe, a jakie ciężkie!!!

 

PIELGRZYMKA DO ŁAGIEWNIK I KRAKOWA

Dzieci pierwszokomunijne od dłuższego czasu, tradycyjnie wyjeżdżają na Pielgrzymkę  do Łagiewnik i Krakowa. W tym roku pojechaliśmy tam wraz z rodzicami w dniu 8 maja. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i uczestniczyliśmy we mszy świętej, czciliśmy także relikwie Świętej Faustyny oraz podziwialiśmy widok z wieży. Potem udaliśmy się na spotkanie z Siostrą Bożego Miłosierdzia. Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy do Krakowa, gdzie zwiedzaliśmy Katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice i inne zabytki. Widzieliśmy także Smoczą Jamę nad Wisłą. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Woźnik. DZIĘKUJEMY!!!

 

CYRK W SZKOLE - 13 MAJA

W tym dniu przyjechali do nas artyści z Ukrainy - CYRK BIMBOLAND, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności. Występ dostarczył nam wielu wrażeń, a podziw i uśmiech towarzyszył nam do końca przedstawienia.

 

REGIONALNE BIEGI LOMPOWSKIE

W tym roku 15 czerwca mieliśmy nadzieję, że powtórzymy zeszłoroczny sukces. Jednak nie zawsze szczęście dopisuje. Liczy się za to chęć udziału, dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za przygotowania i wolę walki!

 

ZDROWY I SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA 

To był wyjątkowy dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Na początku zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor przypomniała nam akcję RUMIANYCH JABŁUSZEK pod nazwą "Czas na zdrowie". Następnie obejrzeliśmy film pt. "Śmietnik w mojej głowie", który przybliżył nam znaczenie dla zdrowia właściwego odżywiania. Potem nadszedł czas na pyszności. Zajadaliśmy się smacznymi przekąskami przygotowanymi przez zaangażowane w akcję uczestnicki wraz z rodzicami, którym sedecznie dziękujemy. Nstepnie nadszedł czas na aktywność ruchową. Na bosku szkolnym uczniowie rywalizowali wraz z rodzicami w różnych konkurencjach. My zmierzyliśmy się w biegach w workach. Naszą klasę reprezentowali: Michał Bola, Rafał Kołodziejczyk, Maciej Machoń, Jakub Klukowicz wraz z jednym ze swoich rodziców. Za udział otrzymaliśmy dyplomy i upominki. Dziękujemy naszym rodzicom za poświęcony czas, a głównie za to, że spędzili z nami to aktywne przedpołudnie. 

 

NA SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ 

Już po raz trzeci skorzystaliśmy z zaproszenia Pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i w dniu 12 czerwca przyszliśmy na "spotkanie z książką". Poznawaliśmy bibliotekę jako miejsce zdobywania wiedzy i postanowiliśmy na miejscu - w czytelni pomyszkować w księgozbiorze i poszukać ciekawych informacji. Ponadto rozwiązywaliśmy krzyżówki, rysowaliśmy oraz dokonywaliśmy wymiany książek. Na zakończenie podziękowaliśmy i wręczyliśmy laurkę z życzeniami. Wróciliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę.

 

GMINNY TURNIEJ GIER I ZABAW - "W ZDROWYM CIELE - ZROWY DUCH"

W poniedziałek rano udaliśmy sie do hali sportowej na Gminny Turniej Gier i Zabaw -"W zdrowym ciele - zdrowy duch"  zorganizowanym przez naszą szkołę dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Rywalizowaliśmy w pięciu grach i zabawach sportowych. Naszą drużynę reprezentowali nastepujacy uczniowie klas III: Michał Bola, Mateusz Góra, Jeremiasz Flakus, Dawid Borszcz, Amadeusz Mnich, Magdalena Kempińska, Wiktoria Hampel, Oliwia Tyka, Natalia Wcisło, Kinga Ziaja. A oto wyniki:

I    miejsce - SP Woźniki

II   miejsce - SP Psary

III  miejsce - SP Ligota Woźnicka

IV   miejsce - SP Lubsza

 V   miejsce - SP Kamienica

BRAWA DLA ZWYCIEZCÓW!!!

 

ZWIEDZAMY KRAJ 

Na dzień 16 czerwca zaplanowaliśmy wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Ogrodzieńca, gdzie zwiedzaliśmy Zamek, kupowaliśmy pamiątki i podziwialiśmy piękne krajobrazy. Następnie udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury w Koziegłowach, aby uczestniczyć w Warsztatach Rękodzielniczych z Wiór Osikowych. Pod kierunkiem prowadzącej zajęcia wykonaliśmy piękne, kolorowe bukiety kwiatów, które były przeznaczone dla naszych rodziców. Włożyliśmy w ich wykonanie wiele wysiłku, ale warto było. Wyglądały przepięknie!!!

 

POLSKA AKCJA HUMANITARNA - "AKCJA EDUKACJA"

W tym roku szkolnym nsza szkoła włączyła sie w kampanię społeczną organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną - AKCJA EDUKACJA, Dowiedzieliśmy się wiele na temat szkolnej codzienności rówieśników w krajach globalnego południa, jakie niebezpieczeństwa wiążą sie z nauką dziewcząt w Afganistanie oraz jak ogromne znaczenie ma edukacja dla rozwoju społecznego państw. Uświadomiliśmy sobie jak ogromne znaczenie ma nauka w życiu człowieka i całych społeczeństw. Oprócz działań edukacyjnych przeprowadzono zbiórkę pieniężną i zebraną kwotę 412,52 złotych, wpłacono na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

BEZPIECZNE WAKACJE

Nasze bezpieczeństwo jest najcenniejsze zarówno w szkole, jak również w czasie wolnym od nauki. Przed wakacjami wiele na ten temat rozmawialiśmy i ogladąliśmy film pt. "Bezpieczne przebywanie w akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych", który przygotowany został przez instruktorów z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Jnicjatywę honorowym patronantem objęła Minister Edukacji Narodowej.

 

GMINNA SPARTAKIADA SPORTOWA

W tym roku szkolnym pomiędzy szkołami naszej gminy rozgrywała się spartakiada sportowa. Rywalizacja przebiegała w różnych konkurencjach: czwórbój lakkoatletyczny, tenis stołowy, piłka nożna, biegi przełajowe oraz gry i zabawy klas I - III. W dniu 23 czerwca w naszej szkole gościliśmy Panią Zofię Cichowską - dyrektor ZEASZ-u oraz Pana Jana Telngę - naszego emerytowanego nauczyciela wf, którzy wręczyli przedstawicielowi naszej szkoły puchar za zwycięztwo. Wyniki przedstawiają się następująco:

I     miejsce - SP Woźniki

II    miejsce - SP Psary

III  miejsce - SP Ligota Woźnicka

IV   miejsce - SP Lubsza

V     miejsce - SP Kamienica

VI    miejsce -SP Kamieńskie Młyny

GRATULACJE!!!

 

ROWEROWY PIKNIK RODZINNY

Na rodzinne świętowanie wybraliśmy dzień 23 czerwca - DZIEŃ OJCA. Postanowiliśmy szczególnie uczcić zarówno to święto, jak i Dzień Matki oraz Dzień Dziecka, uczestnicząc wspólnie w wycieczce rowerowej. Przygotowaliśmy rowery, poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, ustaloną trasę i wyruszyliśmy. Pojechaliśmy do Sulowa i Śliwy, ponieważ pogoda nie sprzyjała dłuższej wyprawie. Po powrocie do szkoły czekała na nas w szkole kulinarna niespodzianaka. Po poczęstunku przedstawiliśmy rodzicom program artystyczny pełen życzeń, piosenek i wierszy. Doskonale się bawiliśmy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! 

 

BIEG O TORT

W dniu 24 czerwca podjęliśmy walkę o tort. Nasza sześcioosobowa drużyna to: Magdalena Kempińska, Wiktoria Hampel, Carolin Wolkownik, Michał Bola, Kacper Potempa, Rafał Kołodziejczyk. Walczyliśmy do końca i zajęliśmy III miejsce. Dziękujemy i gratulujemy ochotnikom, którzy reprezentowali naszą klasę.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Przed wakacjami zasadne jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa zarówno  w ruchu drogowym, jak i w czasie zabaw i wypoczynku. Toteż w dniu 25 czerwca przybył do nas Pan policjant, aby nas przestrzec przed niebezpieczeństwem. Dziękujemy i obiecujemy być czujni!

 

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU SZKOŁY

W przeddzień zakończenia roku szkolnego corocznie odbywa się uroczystość przekazania sztandaru szkoły. Tak było też i w tym roku. Wybrani uczniowie klas VI dostapili tego zaszczytu. Ponadto rozdano wiele nagród i dyplomów za wyniki w nauce, frekfencję, udział w konkursach, pracę w organizacjach i kołach zainteresowań. nastapiło także podsumowanie Programu Edukacyjnego - RATUJMY I UCZMY RATOWAĆ, w którym uczestniczyliśmy. W ngrodę otrzymaliśmy wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. Braliśmy także udział w akcji "Miasto bez elektrośmieci" i również otrzymaliśmy dyplomy i nagrody. Zajęliśmy II miejsce w konkursie czytelniczym - "Najbardziej zaczytana klasa". Brawo!!!

 

26 CZERWCA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLEGO 2014/2015 - I ETAPU EDUKACJI W SZKOLE

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęlśmy od udziału we mszy świętej. Później udaliśmy sie do szkoły, aby pożegnać uczniów klas szóstych oraz odebrać nasze świadectwa i nagrody. Było bardzo uroczyście. Uczniowie wyróżnieni otrzymali załużone dyplomy za pilność w nauce oraz książki. Wszyscy dostaliśmy dyplomy ukończenia III klasy. W klasie był czas pożegnania, ponieważ zakończyliśmy I etap nauki. Dziękowaliśmy Pani kwiatami, życzeniami i gorącymi uściskami. Trudno było powstrzymać wzruszenie. 

Teraz przed nami wakacje - zasłużyliśmy na nie wytrwałą pracą, a od września zabierzemy się z zapałem do nauki w czwartej klasie. Obiecujemy!!! 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁEGO, SŁONECZNEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKUuczniowie klasy III b z wychowawczynią Gabrielą Gorol

POWODZENIA I WSPANIAŁYCH WYNIKÓW W CZWARTEJ KLASIE

                       życzy Wasza Pani - Gabriela Gorol

 

NA GÓRĘ