Wycieczka do Ojcowa i Wieliczki

7 października 2015 r.  starsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Ojcowa i Wieliczki.

Początkowo pogoda nie zapowiadała się zbyt optymistycznie, ale gdy dojechaliśmy na miejsce, wyszło słońce i z przyjemnością  mogliśmy delektować się urokami kolorowych krajobrazów Ojcowskiego Parku Narodowego.

Najpierw udaliśmy się pod bramy zamku w  Pieskowej Skale  wybudowanego przez Kazimierza Wielkiego, skąd ruszyliśmy pod Maczugę Herkulesa, którą podobno zgubił sam Herkules, wykonując jedną z dwunastu prac.  Tutaj był też czas na pamiątkowe zdjęcie.

Następnie przejechaliśmy do Ojcowa, aby,  wędrując piękną Doliną Prądnika, dotrzeć do tajemniczej Groty Łokietka. Po drodze widzieliśmy Kaplicę "Na Wodzie", Jaskinię Krowią :),  Igłę Deotyny i na końcu Bramę Krakowska,  przez którą przeszliśmy, aby piąć się w górę i znaleźć się w Grocie Łokietka, gdzie mogliśmy zobaczyć kuchnię, salę rycerska i sypialnię samego króla. W zwiedzaniu towarzyszyły nam pojawiające się i znikające w ciemnościach  nietoperze, bo przecież dziś to ich mieszkanie!

Po obejrzeniu Ojcowa pojechaliśmy do Kopalni Soli "Wieliczka". Wszystko było tu z soli! Ściany, podłogi, figurki, ołtarz w Kaplicy Świętej Kingi, żyrandole  i  wiele, wiele innych rzeczy. Spacer podziemną trasą trwał trzy godziny. Gdy wyszliśmy na powierzchnię, było już ciemno. Wsiedliśmy więc do autokaru i  po dwóch godzinach byliśmy już w domu.

Przywieźliśmy ze sobą wiele pamiątek i wspomnień, które jeszcze długo będą nam przypominać o urokach Ojcowa i Wieliczki. Polecamy wszystkim taką wyprawę!