Kangur matematyczny- rok szkolny 2015/2016!

Piotr Szatan uczeń klasy III oraz Kamil Mośny uczeń klasy II otrzymali wyróżnienie w XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”. Wręczenie nagród odbyło się w czwartek, 09 czerwca 2016 r. o godzinie 1100 w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 22.

Gratulujemy:)

W tym roku w konkursie startowało około 6,5 miliona uczniów z wielu państw świata, w Polsce 344 900, a w regionie częstochowskim 5 844. W powiecie lublinieckim do zmagań z matematycznymi zadaniami przystąpiło 527 uczniów.  Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów od 2 klasy szkoły podstawowej aż po maturzystów.

Rozgrywany jest w sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:

Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet klasy I i II gimnazjów;
Junior klasy III gimnazjów, I liceów i techników,
I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Szczegóły konkursu oraz materiały z poprzednich lat dosępne na stronie www.kangur-mat.pl