VIII Gminny Konkurs Poprawności Językowej

24 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach odbył się VIII Gminny Konkurs Poprawności Językowej. Mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów  wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, po czym uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Popisali  się bogatym słownictwem, umiejętnością  korzystania ze  słownika wyrazów obcych oraz znajomością związków frazeologicznych. Pokazali również, że  potrafią wypowiadać się poprawną polszczyzną, co jest dla nich przyjemnością i źródłem satysfakcji.

Wyniki konkursu

W klasyfikacji grupowej: miejsce I -  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Psarach (reprezentanci: Mikołaj Kwaśniewski, Agata Płonka, Klaudia Pogoda), miejsce II – Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach (Oliwia Opiełka, Michalina Zaręba, Martyna Zygadło)  i  miejsce III - Szkoła Podstawowa  im. Józefa Lompy w Lubszy (Paulina Golasz, Dominik Meisner, Kinga Skiba).

W klasyfikacji indywidualnej: I miejsce – Martyna Zygadło (SP Woźniki), II – Szymon Szawiński (SP Ligota Woźnicka), III miejsce  - Mikołaj Kończak (SP Kamieńskie Młyny).

Dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim  uczestnikom, a także  Paniom Nauczycielkom, które ich  przygotowały. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do udziału w konkursie w następnym roku!

Justyna Kaczmarczyk  i Agnieszka Tyka