Sporty zimowe 2010r.

SPORTY ZIMOWE - NARCIARSTWO KLASYCZNE

W dniach 20 - 23.03.2010r. w Zakopanem odbyły się reaktywowane po 15-tu latach Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich, w których startowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Woźnikach.

Prawo startu miały szkoły, które w zawodach wojewódzkich zajęły miejsca w pierwszej trójce.

Zawody odbywały się techniką klasyczną i techniką łyżwową- pierwszego dnia technika klasyczna, drugiego dnia technika łyżwowa, trzeciego dnia sztafeta. Sztafeta mieszana- dwóch biegało klasykiem a dwóch techniką łyżwową. Każdy zawodnik miał trzy starty: klasykiem 2km, dowolnym 3km, sztafeta 2km.

Sztafeta chłopców w składzie:

Ślimok Dawid                          Mierzwa Sebastian

Kulisz Jakub                            Wiktor Marcin

zajęła w finale sztafet 11 miejsce.

Indywidualnie Marcin Wiktor w technice dowolnej zajął 17 miejsce, przegrywając do piątego miejsca tylko 30sek.. a Mierzwa Sebastian 18 miejsce w klasach piątych.

Wszystkie szkoły to szkoły sportowe z terenów górskich. Jedyni amatorzy pod każdym względem to My.

Udział w zawodach to promocja Miasta i Szkoły na arenie Ogólnopolskiej.

Warto zainwestować „drobne" pieniądze w narciarstwo klasyczne w UKS'ie i SP w Woźnikach.

Liczymy na docenienie wysiłków młodzieży i trenera w promocje Miasta i Szkoły.

mgr Jan Telenga