Projekt współfinansowany ze środków EFS "Uczę się i bawię"

Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa pod nazwą "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

"UCZĘ SIĘ I BAWIĘ"-

PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

Uczniowie klasy Ib- Mateusz Adamus, Dominika Flakus, Daniel Góra, Kamil Kawalec, Michał Michalski, Weronika Mierzwa, Denis Nitsche, Joanna Pietras, Patryk Pomierny, Mateusz Raj, Adam Rozanka, Emilia Rzepka, Dawid Sapiela, Sandra Sikora wraz z wychowawcą mgr Renatą Flakus uczestniczyli w Projekcie Edukacyjnym „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.

Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy pod nazwą „Uczę się i bawię” realizowany był od grudnia 2009r. do czerwca 2010r. w ramach godzin obowiązkowych i pozalekcyjnych. Głównym zadanie projektu było stworzenie warunków wszechstronnego rozwoju dziecka; dostosowanie modelu edukacji do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia; stworzenie warunków sprzyjających wzmacnianiu więzi i oddziaływań rodziców, uczniów, nauczyciela; rozwijanie kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę; wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, społecznego, fizycznego i motorycznego dzieci poprzez rozwijanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię Howarda Gardnera; umożliwienie korzystania z bogatego zestawu środków dydaktycznych.

Uczniowie uczestnicząc w projekcie nabyli doświadczeń edukacyjnych i społecznych na miarę swoich możliwości i zainteresowań. Zdobyli wiele nowych doświadczeń, umiejętności oraz w znacznym zakresie rozwinęli wcześniej nabyte.

W ramach tych zajęć dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Kopalni Zabytkowej i Muzeum Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach, teatru i zagrody wiejskiej.

Dzieci chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Zdobywały nowe umiejętności i doświadczenia oraz wspaniale bawiły się na zajęciach.

Podsumowaniem Projektu Edukacyjnego była prezentacja efektów pracy uczniów, w której uczestniczyli zaproszeni goście i rodzice.

Prezentacja odbyła się w dniu 18 czerwca, a jej tytuł nawiązywał do zbliżających się wakacji- „Trenuj umysł na wakacje”.

mgr Renata Flakus