Projekt "Popołudnia w szkole" - KLUB" Nasze Radio"- 10 uczestników!

Zajęcia Klubu "Nasze Radio" odbywają się co wtorek o godz. 14.30.

Członkami klubu są:

Aleksandra Bęczkowska

Dominika Jendrysik

Monika Kaczuga

Patrycja Majowska

Natalia Nowak

Dominika Ordon

Kamil Sośniak

Błażej Stawski

Filip Strzelecki

Weronika Szudej

Na liście rezerwowej znajdują się:

Dominka Badyla

Sylwia Bazan

Natalia Bęczkowska

Julia Chojnacka

Patrycja Dziuk

Aleksandra Górska

Julia Flakus

Remigiusz Flakus

Julia Jacuńska

Mateusz Jegerczyk

Patryk Morcinek

Milena Ordon

Dominika Osadnik

Karolina Pomierna

Adam Stolarczyk

Alicja Wysocka

Sandra Zgoda

Opiekunem klubu jest p. mgr Agnieszka Tyka.

Członkowie klubu spotykają się co tydzień – w każdy wtorek o godz. 15.00. Podczas zajęć tworzą słuchowiska radiowe: „Królowa Śniegu” i „Opowieści z Narnii”. Każdy uczeń ma wyznaczoną  rolę. Aby dobrze  zrealizować to zadanie uczestnicy muszą poznać tajniki zawodu radiowca, aktora radiowego, realizatora dźwięku i scenarzysty. Ciągle ćwiczą też dykcję, interpretację głosu oraz sztukę recytacji.

Zajęcia mają również  wprowadzić ich w świat wyobraźni, którą należy bezustannie stymulować, aby dziecko było kreatywne i ciekawe odkrywania świata.

Działania podejmowane przez członków klubu „NASZE RADIO” rozwijają zainteresowania czytelnicze i medialne uczniów całej szkoły.  W tym roku obrali oni  sobie za cel rozpowszechnić wśród wszystkich uczniów  mniej znane baśnie H. Ch. Andersena.

Obecnie uczestnicy przygotowują konkursy zachęcające do czytania książek. Zredagowali więc odpowiednie plakaty  i ogłoszenia. Dalsza ich praca będzie polegać na przeprowadzeniu konkursów sprawdzających znajomość treści baśni Andersena oraz na  wyłonieniu zwycięzców.

Zajęcia  klubu cieszą się dobrą sławą. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w spotkaniach, a ich praca jest coraz bardziej efektywna i  efektowna.    Może to świadczyć o ich wielkiej potrzebie pogłębiania swoich zainteresowań, którą mogą zaspokoić, uczestnicząc w  zajęciach klubu „NASZE RADIO”.

WARSZTATY TEATRALNE

W TEATRZE ŚLĄSKIM IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

Klub "NASZE RADIO" już dwukrotnie uczestniczył w warsztatch teatralnych zorganizowanych przez Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie mieli niebywałą przyjemność pracować z aktorem - panem Piotrem Janiszewskim, który pokazał im, jak stworzyć interesujące tło dźwiekowe słuchowiska. Udzielił też cennych wskazówek dotyczacych interpretacji głosu.

Warsztaty odbyły się 2 marca i 11 kwietnia 2011 r., a rozpoczęły się oprowadzeniem uczniów po teatrze i zaznajomieniem ich z jego kulisami.