WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO

WITAJ, MAJOWA JUTRZENKO!

Z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Woźnikach odbyła się uroczysta akademia.                                                                                                                                   W sali gimnastycznej odświętnie udekorowanej zebrali się uczniowie wraz z nauczycielami.

Program artystyczny był bardzo urozmaicony, składał się z części historycznej przeplatanej wierszami i piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.

Jednak gwoździem programu okazało się przedstawienie historyczno-pedagogiczne pt. ,,Na kolanie, panie Janie!”, czyli jak Kuba u mistrza Kilińskiego terminował i panu Staszicowi trzewiki sznurował!

W sztuce teatralnej wystąpili członkowie Szkolnego Koła Teatralnego ,,Maska” oraz kółka polonistycznego ,,Mały Literat”.

Młodzi aktorzy zaprezentowali się w barwnych strojach, z zaangażowaniem odegrali swoje role, za co otrzymali gorące brawa i aplauz publiczności.

Wystąpili: Weronika Cuglowska, Julia Chojnacka,  Karolina Szyja, Marzena Danielczyk, Kamila Borszcz, Jan Jaros, Emilia Sośniak, Sandra Klyta, Jeremiasz Flakus, Weronika Kruz, Oliwia Tyka, Martyna Zgoda, Martyna Cuglowska, Weronika Piech, Amadeusz Mnich, Kamila Cuber, Kinga Szyja, Emilia Skrajna, Bartłomiej Gojowczyk, Szymon Szewczyk, Robert Maruszczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcą za pracę artystyczną, szczególnie uczniom klasy 1a oraz 6b.

Program artystyczny przygotowały panie mgr Renata Flakus oraz mgr Wiesława Chojnacka.

Zobacz inne zdjęcia - SZKOLNE KOŁO TEATRALNE "MASKA''