Ogólnopolski konkurs literacki "Magiczne drzewo"

W styczniu 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach, będący członkami klubu NASZE RADIO, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Społecznego Instytutu Wydawniczego ZNAK sp. z o.o. "Magiczne Drzewo. Konkurs dla szkół".  Byli to: Aleksandra Bęczkowska, Patrycja Dziuk, Julia Jacuńska,Mateusz Jegerczyk,  Dominika Jendrysik, Natalia Nowak, Karolina Pomierna, Kamil Sośniak, Adam Stolarczyk,  Filip Strzelecki i Sandra Zgoda. Dzieci miały przygotować w grupie słuchowisko dźwiękowe oparte na jednej ze scen książki Andrzeja Maleszki pt. "Magiczne drzewo. Olbrzym". W marcu 2012 r. dowiedzieliśmy się, że nasza praca zasłużyła na I miejsce! Ucieszyliśmy się bardzo, ponieważ nagrodą miała być wizyta w naszej  szkole samego Andrzeja Maleszki-autora książek dla dzieci i reżysera światowej sławy. Jednak nie doczekaliśmy się na znakomitego gościa,  gdyż okazało się, że jest to niemożliwe z przyczyn niezależnych od Instytutu. W zamian obdarowano nas inną nagrodą, z której, mimo wszystko, bardzo się cieszymy. Są  nią piękne książki wydane przez ZNAK o wartości 800 zł. W ten sposób nasza biblioteka wzbogaciła się o cenne pozycje.  Na nagrodę dla szkoły zapracowali uczniowie, którzy są już absolwentami, a obecnie uczęszczają do Gimnazjum w Woźnikach. Jesteśmy z nich niezwykle dumni i życzymy im powodzenia!

opiekun klubu NASZE RADIO -A. Tyka