Szkoła Podstawowa |im. Józefa Lompy |w Woźnikach

ul. Powstańców Śląskich 7 tel. 343573470 e-mail: szkolawozniki@wp.pl

Klasa Ib-wychowawca mgr Nina Wolska

Klasa Ib

 

 

Pierwszy dzień w szkole.

 

Kronika klasy Ib

 • 1 września po raz pierwszy w szkolne mury wkroczyli uczniowie klasy Ib do której należą:1.Buchenfeld Elżbieta

2.Cesarz Dariusz

3.Fiuk Zuzanna

4.Gojowczyk Bartłomiej

5.Gorol Paweł

6.Górniak Patryk

7.Hampel Emilia

8.Jarząbek Dawid

9.Ledwig Marcin

10.Muszalik Szymon

11.Nicpoń Miłosz

12.Osadnik Kamila

13.Owczarek Sabina

14.Wieczorek Paweł

Wychowawcą klasy została mgr Nina Wolska.

Uczniowie bardzo szybko zaklimatyzowali się i chętnie wracają do szkoły każdego następnego dnia.

 

 • 20 września podczas uroczystości obchodów 70-lecia szkoły, odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Było to wielkie przeżycie dla każdego, gdy pani dyrektor pasowała go na ucznia i wręczała mu dyplom. uczniowie przygotowali część artystyczną przeplataną piosenkami.

 

 • W październiku klasa Ib wybrała sie do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie pt: "Jaś i Małgosia". Było ono bardzo barwne, dominowała w nim muzyka i piosenka. Uczniowie bawili się znakomicie.

 

 • 31 października zapaliliśmy znicze na grobie patrona naszej szkoły Józefa Lompy, grobie Powstańców Śląskich oraz Grobie Nieznanego Żołnierza.

 

 • 6 grudnia nszą klasę odwiedził Mikołaj, który przyniósł wszystkim prezenty. Ileż było radości, zabawy! Już dziś zapraszamy Mikłaja za rok, pamiętaj o nas!

 

 • W grudniu też, wybraliśmy się z wizytą na pocztę. Pani naczelnik bardzo dokładnie i ciekawie opowiedziała nam o pracy na poczcie, opracownikach poczty. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które oczywiście uzyskali odpowiedzi. Wizyta była ciekawa i pouczająca. Serdecznie dziękujemy pani naczelnik za poświęcony nam czas oraz wszystkim pozostałym pracownikom.

 

 • 10 grudnia byliśmy w kinie w Zabrzu. Był to film trójwymiarowy, zatytułowany "Piorun". Wszystkich bardzo zaciekawił ale największe wrażenie sprwiała bliskość oglądanych bohaterów.
 • W naszej szkole jak co roku odbyło się Święto Szkoły. Uczniowie naszej klasy wraz z rodzicami chętnie uczestniczyli w tym święcie spędzając miło czas. Najpierw oglądali Jasełka, słuchali kolęd, następnie mogli kupić torby ekologiczne malowane przez swoje pociechy, smaczne ciasta, piękne stroiki, kartki świąteczne oraz losy na loterii fantowej.

 

 • 19 grudnia klasa Ib przygotowała klasową wigilijkę. Każdy uczeń przyniósł coś smacznego, pani zaparzyła pyszną herbatkę. Był opłatek, życzenia, zapalona świeca, śpiewanie  kolęd. Aż nie chciało się iść do domu........

 

 • Cóż to był za bal! 17 stycznia uczniowie klas I-III uczestniczyli w balu karnawałowym. Każdy uczeń miał wyjątkowy strój, jedyny w swoim rodzaju. Wszyscy bawili się wyśmienice, uczestnicząc w konkursach i zabawach. Podczas chwili odpoczynku dzieci posiliły się pączkiem oraz sokiem. Twarze były promienne i radosne.

 

 • 9 marca wspólnie z uczniami klas drugich, klasa IB odwiedziła Muzeum Zapałek w Częstochowie. Fabryka ta istnieje od 1881 roku, jest jedynym w Europie działającym Muzeum Produkcji Zapałek oraz znajduje się jako numre 1 na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Najpierw uczniowie posłuchali wypowiedzi pani przewodniczki, która zapoznała uczniów z historią Fabryki, następnie dzieci obejrzały film, ekspozycję rzeźby jednej zapałki oraz wernisaż filumenistyczny. Oprowadzono nas również po całej linii produkcyjnej, dokładnie opowiadając do czego służą poszczególne maszyny i jak działają. Można było również zakupić zapałki w bardzo różnych i ciekawych opakowaniach oraz wyroby z wiór osikowych. Następny punkt naszej wycieczki to Filharmonia, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach zatytułowanych "W pracowni lutnika, czyli co z czego wynika". Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca lutnika, w jaki sposób powstają skrzypce oraz słuchali pięknych utworów muzyki poważnej. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

 

 • 20 marca. Dzień Samorządności. Uczniowie klas pierwszych postanowili jak najszybciej "wezwać wiosnę". W tym celu zrobili Marzannę. Następnie wybrali się z nią na spacer, powiedzieli jej wierszyk na pożegnanie, podpalili i wrzucili do wody. Odpłynęła dość szybko, toteż mamy nadzieję, że wiosna do nas wkrótce zawita.

 

 • 22 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne do Gminnych Biegów Lompowskich. Niestety nikt z naszej klasy się nie zakwalifikował. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.

 

 • 5 maja odbyły się Gminne Biegi Lompowskie. W biegu uczestniczyli|: Zuzanna Fiuk oraz Elżbieta Buchenfeld. Gratulujemy im odwagi i siły walki. W przyszłym roku zdąbędziemy podium. Wszyscy uczniowie żywo kibicowali.

 

 • 6maja uczniowie uczestniczyli w "Lekcji biologii" z udziałem żywych okazów węży z rodziny boa dusicieli. Dzieci poznały zwyczaje żywieniowe tych zwierząt, warunki ich hodowli, upodobania a co najbardziej fascynujące to mogły ich dotykać. To było przeżycie!

 

 • W sobotę 9 maja klasy pierwsze wyjechały na przedstawienie pod tytułem "Marzenia się spełniają" do Lublińca. Teatrzyk był ciekawy z dużą dozą humoru.

 

 • Kolejna wycieczka to "Zaczarowana zagroda", którą odwiedziliśmy 12 maja. Tam uczniowie dowiedzieli się jak lepi się z gliny, w jaki sposób powstałe przedmioty się suszy, wypala oraz szkliwi. Następnie każdy z nich wyczarował własne dzieło z gliny. Powstały wspaniałe i ciekawe prace, które właściciel dostarczy nam po wysuszeniu, wypaleniu i wyszkliwieniu. Kolejnym punktem było czerpanie papieru i odciskanie na nim wzorów. Papier po wyschnięciu otrzymaliśmy na pamiątkę. Na zakończenie wszyscy upiekli pyszne kiełbaski na ognisku. Zabawa była niesamowita i bardzo pouczająca.

 

 

 

 

 

Ślubowanie.

 

Ślubowanie.

 

Ślubowanie.

 

Pierwszy dzień w szkole.

 

Zajęcia na świetlicy szkolnej.

 

Zajęcia w sali lekcyjnej.

 

Zajęcia w sali lekcyjnej.

 

Strojenie choinki.

 

Klasowa wigilijka.

 

Klasowa wigilijka.

 

Uczniowie wykonali maskę sowy.

 

Bal karnawałowy.

 

Ela, Zuzia, Sabina i Kamila.

 

Marcin i Miłosz w roli piratów.

 

Zuzia i Ela jako dobre wróżki.

 

Cowboy'e: Patryk, Sabina i Szymon.

 

Darek, Bartek i Kamila.

 

Dawid i Bartek.

 

Spacer po okolicy.

 

Wycieczka w celu oglądania płatków śniegu.

 

Przed szkołą.

 

Mieliśmy wiele szczęścia. Zaczął padać śnieg i za pomocą lup mogliśmy uważnie przyjżeć się spadającym płatkom śniegu.

 

W koronach .....

 

...... i w śnieżynkach.

 

Zrobiliśmy marzannę.

 

Idziemy pożegnać zimę.

 

Najpierw ją podpaliliśmy.

 

Później wrzuciliśmy do rzeki.

 

Pomachaliśmy na pożegnanie.

 

Zima odeszła, wróci dopiero za rok.

 

Żegnaj zimo!

 

Ib i boa

 

Boa i Ib.