Szkoła Podstawowa |im. Józefa Lompy |w Woźnikach

ul. Powstańców Śląskich 7 tel. 343573470 e-mail: szkolawozniki@wp.pl
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Uczniowie
  3. Klasa Vb

Klasa Vb

SAMORZĄD KLASOWY:

 

Przewodniczący: Patryk Kawalec

Zastępca: Julia Buchenfeld

Skarbnik: Paulina Gruszka

Sekretarze: Paulina Sośniak,

                     Sonia Ledwoń,

                     Amanda Skuła

 

 

 

11 grudnia klasa wybrała się do teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Zobaczyliśmy przedstawienie Pt. Zemsta-Aleksandra Fredro, które było wspaniałe. Wszyscy dobrze się bawili.

 

W tym dniu udało nam się zwiedzić także Jasną Górę. Zwiedziliśmy wiele muzeów jasnogórskich. Na większości uczniów największe wrażenie wywarła Golgota jasnogórska. Na koniec naszego pobytu odmówiliśmy modlitwę Ojcze Nasz przy pomniku Jana Pawła II.

 

 

4 grudnia odbyła się nasza wigilia klasowa. Tydzień wcześniej każdy losował swojego mikołajka, któremu miał zrobić prezent. W ten sposób cała klasa mogła zostać świętym Mikołajem. Każdy cieszył się ze swojego podarunku. Nie zabrakło oczywiście też, wspólnego dzielenia się opłatkiem. Każdy dostał również słodki poczęstunek. Wszyscy dobrze się bawili i atmosfera była jednocześnie wesoła jak i również świąteczna…

 

 

15 grudnia nasza klasa po raz kolejny odwiedziła teatr im. Adama Mickiewicza. Przedstawienie nosiło tytuł: Tajemniczy Ogród. Tematem tej powieści jest przyjaźń. Każdy mile wspomina to przedstawienie.

 

 

Wiele uczniów naszej klasy należy również do wielu kółek zainteresowań. Są to m.in.: kółko teatralne, kółko plastyczne, klub bibliofana i wiele innych…