Rocking around Europe 2017

Celem projektu jest poznanie muzyki rockowej z końca lat 60. i 70. i zapoznanie się z historycznym i społecznym kontekstem w Europie, w naszym kraju i za granicą. Studenci analizują rolę, jaką muzyka odegrała w tym okresie i przedstawią najsłynniejsze zespoły , piosenkarzy  i ich reprezentatywne piosenki.

Cel projektu

- pomaganie uczniom w podnoszeniu ich kompetencji w języku angielskim;

- nauka w zespole  i poszanowania różnych pomysłów i opinii;

- wykorzystywanie i doskonalenie kompetencji  TIK;

- poszerzanie wiedzy studentów o muzyce rockowej we wszystkich jej aspektach;

- wbudzić kreatywność studentów poprzez rysunki i zdjęcia oparte na wybranych głównych zespołach i piosenkarzach;

Przebieg projektu

-Przedstaw się – tworzenie  profili  eTwinning

- Piszanie  e-maile, aby zagraniczni dowiedzieli się czegoś o Twoim mieście, szkole, hobby ...

- Znalezienie  informacje o historii muzyki rockowej z końca lat 60-tych i 70-tych: przeanalizowawie  tła historycznego i społecznego na świecie i w naszym kraju

- Wybranie  najbardziej popularnech zespołów lub piosenkarzy i dzielenie się informacjami i wrażeniami (ubrania, stylizacja włosów, sposób życia ...)

-  Wybranie najbardziej popularnego i reprezentatywnego utworu i nagranie filmu podczas występu.

- Stworzenie album na wystawę