Habits Around The World 2017/2018

Gdzie mieszkamy? W budynku mieszkalnym, w domku, w igloo? Co jemy? Czy mamy te same nawyki? Czy wszyscy jemy to samo mięso? Te same warzywa? Jaki jest Twój ulubiony posiłek? Dzieci porównują aspekty swojej kultury i stylu życia z tymi z innych krajów.
1- Najpierw badają własną kulturę i dowiadują się o temacie miesiąca. Następnie dzielą się wynikami w formie prezentacji na temat twinspace.
2- Po obejrzeniu pozostałych prezentacji, każda grupa pisze zapis w dzienniku wraz z ich refleksjami i wnioskami.
3-Uczniowie tworzą wielojęzyczny słownik, uporządkowany według tematu ze słownictwem we wszystkich językach zaangażowanych w projekt. Tematy do odkrycia:
- Domy, w których mieszkamy;
- Ubrania, które nosimy;
- Jedzenie, które jemy;
- Muzyka, którą słuchamy / sławni śpiewacy / zespoły, które mamy;
- Sporty, które uprawiamy / sławni gracze, których mamy;
Wszelkie inne, o czym możemy pomyśleć!

Cele projektu

- Zapewnienie uczniom kontaktu z językiem angielskim, w nieformalnym i rzeczywistym kontekście i ćwiczenie umiejętność pisania i rozumienia języka angielskiego.

- Zapoznanie się z nawykami z różnych krajów.

- poznanie  różnic i podobieństw między kulturami.

-  budownie międzykulturowych mostów między uczniami różnych narodowości.

- Opracowanie leksykonu

- zachęcić do komunikatywnej interakcji, opartej na współpracy i autonomicznej nauki

Przebieg projektu

1- Uczniowie najpierw badają własną kulturę i dowiadują się o temacie miesiąca. Następnie dzielą się wynikami w formie prezentacji na temat twinspace.

3- Tworzymy słownik, uporządkowany według tematu roboczego, w którym rejestrujemy słownictwo w różnych językach zaangażowanych w projekt.

- Domy, w których mieszkamy;

- Ubrania, które nosimy;