European Day of Languages

Europejski Dzień Języków

Kolejny raz 26 września będziemy obchodzić Europejski Dzień Języków ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie nauki języków obcych. W tym roku z powodu pandemii nie możemy zebrać się razem jako cała społeczność uczniowska dlatego w mniejszych grupach przygotowaliśmy dla was ciekawe atrakcje. Zapraszamy do oglądania.

Klasa VII a przygotowała gazetkę ścienną i prezentację multimedialną o Europejskim Dniu Języków, krótkie scenki w języku angielskim z waszego ulubionego filmu Harry Potter, wiersz recytowany w języku niemieckim i piękną balladę zagraną na gitarze (pliki do pobrania).

W trakcie języka angielskiego uczniowie klas III i IV zapoznali się z flagami państw członkowskich Unii Europejskiej oraz z oficjalnymi językami, którymi posługują się mieszkańcy starego kontynentu. Dodatkowo poznali kilka słów i ich brzmienie w 24 językach. Mieli możliwość sprawdzenia, gdzie znajdują się poszczególne państwa na mapie Europy (zdjęcia).

Klasa VI b przygotowała piosenkę pt. "Die Affen rasen durch den Wald" a I a piosenkę "Guten Morgen". Młodsi uczniowie szlifując wymowę języka niemieckiego zaprezentowali się w wyliczance (pliki do pobrania).

W klasie II b rozmawialiśmy o Wielkiej Brytanii. Uczniowie poznali flagę, jej kolory, stolice oraz położenie na mapie. Mówiliśmy o tym, co wchodzi w skład Wielkiej Brytanii a na koniec stworzyliśmy jej unikatową flagę z kolorowej bibuły i papieru. Mieliśmy przy tym sporo frajdy (zdjęcia).