Kreowanie nowej jakości pracy szkoły poprzez zagraniczne doskonalenie nauczycieli

Informujemy, że rozpoczynamy realizację, zawieszonego z powodu pandemii, nowego projektu mobilnościowego kadry. Pierwszy termin realizacji to:

2020-07-24- 2022-01-23

a obecny, aktualny:

2020-09-16- 2022-09-15

Główne cele projektu wypływające ze zidentyfikowanych potrzeb szkoły:
- podniesienie kompetencji metodycznych nauczycieli, które przełożą się na zmiany w planach pracy szkoły
- podniesienie kompetencji językowych w zakresie języków obcych wśród uczestników, co zapewni im możliwość włączania elementów nauki języka w trakcie prowadzonych zajęć programowych jak i poza lekcyjnych ( CLIL).
-- rozwój zawodowy uczestników oraz poprawa ich profesjonalnego wizerunku na rynku pracy
- zbudowanie sieci kontaktów międzynarodowych umożliwiających wymianę doświadczeń, aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i poszerzanie europejskiego wymiaru szkoły
-- podniesienie poziomu wiedzy i znajomości innych kultur krajów wśród uczestników oraz uczniów
- rozwój umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, praca w zespole, radzenie sobie w nowym, międzynarodowym środowisku
- wdrożenie nowych rozwiązań dydaktycznych i pedagogicznych mających na celu wzrost motywacji do nauki wśród uczniów;
-zdobycie narzędzi niezbędnych do wdrożenia nowych technik uczenia się i nauczania.

Cele te zostaną zrealizowane poprzez udział kadry w zagranicznych szkoleniach metodycznych oraz językowych. Szkolić tym razem będziemy się w Grecji na Corfu, w Limassol na Cyprze, w Dublinie w Irlandii oraz we Włoszech w Rzymie. Na szkolenia wyjedzie 11 osób.

Proces rekrutacyjny już został rozpoczęty. Chętni do udziału w projekcie proszeni są o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz złożenie wypełnionej Ankiety Rekrutacyjnej w sekretariacie szkoły.

( Dokumenty w załączeniu)