Dzień języków europejskich

W dniu 26.09.2021 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską obchodzony jest od 2001 r. W ramach ochodów 20 lecia , nauczyciele języków obcych w naszej szkole przygotowali lekcje w ramach których uczniowie wykonywali różne zadania:

-Klasa 4a wzięła udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "European Day of Language 2021". Uczniowie razem z 20-stoma szkołami sprawdzają swoje możliwości językowe oraz poznają kulturę i zwyczaje uczestnników projektu. Czwratoklasiści przygotowali pocztówki z Woźnik które zostały  wysłane do szkół partnerskich.

-Klasy Ia i Ib wykonały piękne rysunki flagi Unii Europejskiej

-Uczniowie klasy 3a i 3b śpiewali piosenkę : "Are you happy? " oraz wykonali emotikonki z nastrojami , zgodnie z tekstem piosenki.

-Uczniowie klas 8a i 8b rozwiązywali quizy na platformie Kahoot!dotyczące ciekawostek językowych i wiedzy o krajach europejskich. Wykonywali również zadania z odnajdywaniem i odczytywaniem ukrytych kodów QR pod którymi zakodowane były pytania.

-Na zajęciach języka włoskiego nasi podopieczni wykonywali prezentacje dotyczące ciekawych zwyczajów panujących w tym pięknym kraju.

-Klasa 7c wzięła udział w wyzwaniu polegającym na nagraniu jak największej ilości życzeń o treści: "Wszystkiego Najlepszego" w różnych językach. Nagranie nie mogło być dłuższe niż 20 s. Wyszło wspaniale!

-Klasy 7 oraz 5a i 5b oraz klasy 6a i 4b wysłuchały wykładu dotyczącego historii Unii Europejskiej i brały udział w dyskusji dotyczącej pozytywów i negatywów bycia w Unii a także ciekawostek z innych krajów Unii Europejskiej. Mieli także okazje wysłuchać i zaśpiewać hymn: "Oda do radości"

-Uczniowie uczęszczający na lekcje języka niemieckiego przygotowywali rysunki flag krajów należących do Unii a także śpiewali piosenki w języku niemieckim.

Zapraszam do obejrzenia filmików oraz galerii zdjęć ! :)