Bajka Pana Kleksy- wycieczka klasy 2a, rok szkolny 20221/2022

Uczniowie klasy 2a, prowadzonej przez Panią mgr Justynę Kluzę, udali się w czwartek, 4 listopada 2021 r. na wycieczkę do Katowic, gdzie czekała na nich moc atrakcji w Bajka Pana Kleksa.
Uczniowie rozpoczęli zabawę w Ostatnim Rezerwacie Przyrody, skąd wyruszyli na poszukiwania tajemniczych przedmiotów w Krainie Szpaka Mateusza. Wraz z Agnieszką i Panem Kleksem poznawali język psi w podniebnym Psim Raju, odwiedzili kuchnię Pana Kleksa, uczyli się wiązać marynarskie węzły na statku Apolinary oraz próbowali swoich sił ścigaczem w kosmosie Voltan II na Planecie Fantazja.
W drugiej części wycieczki uczniowie odwiedzili krainę doświadczeń gdzie na warsztatach z Adasiem Niezgódką poznawali właściwości światła, gazów oraz budowali własny pojazd napędzany powietrzem.
Na koniec wycieczki oddali się szalonej zabawie w Smart Kids Planet, gdzie czekały na nich sensoryczne i multimedialne atrakcje, zabawy konstrukcyjne i mini budowa.
Wieść niesie, że była to naprawdę fantastyczna wycieczka!