Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych- świąteczne podsumowanie.

17 grudnia 2021 r. przewodniczący klas V-VIII odwiedzili uczniów klas I-IV, aby życzyć im oraz ich Paniom Wychowawczyniom błogosławionych oraz zaczytanych świąt Bożego Narodzenia oraz by wręczyć blisko 160 zakładek do książek wykonanych przez starszych uczniów naszej szkoły podczas Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.
W ten sposób nasi wychowankowie kontynuowali także działania rozpoczęte w czasie październikowej akcji Tygodnia Dbania o Relacje. Młodsi koledzy okazali swoją radość, częstując swoich gości wigilijnymi smakołykami.
Wykorzystując moment spotkania, rozstrzygnięto konkurs czytelniczy pt. „Książka z niespodzianką”. Wzięło w nim udział blisko 70 uczniów klas I–IV, którzy w dniach od 25 października do 16 grudnia przeczytali książki wypożyczone z biblioteki i odpowiedzieli na pytania dotyczące ich treści. Niektórzy uczniowie przeczytali nawet 12 książek! To niesamowite!
Spośród nazwisk wszystkich uczestników konkursu przewodniczący starszych klas wylosowali 6 osób. Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe.
Byli to: Aleksandra Woźnica, Bartosz Kot, Anna Górniak, Kornelia Famuła, Antonina Grzywocz, Maja Nicpoń.
Gratulujemy Zwycięzcom, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i radosne spotkanie z książką.
Cieszymy się, że w ostatnim w tym roku kalendarzowym dniu nauczania stacjonarnego młodsi i starsi uczniowie spotkali się i w duchu świąt Bożego Narodzenia pokazali, że radość drugiego człowieka jest źródłem naszej wspólnej radości.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie oraz Nauczycielom pomagającym starszym uczniom przygotować piękne zakładki.