Pasowanie na czytelnika 2021/2022

16 grudnia br. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Stało się tak, gdyż doskonale poznali zasady korzystania z biblioteki oraz zasady obchodzenia się z książką. Pierwszoklasiści popisali się też świetną znajomością baśni. W ten sposób udowodnili, że w pełni zasłużyli na miano czytelnika.

Najpierw ślubowali, że będą szanować książki i usilnie korzystać z rad i mądrości w nich zawartych. Swoje obietnice symbolicznie złożyli najstarszej, bo mającej aż 117 lat, książce, która znajduje się w naszej bibliotece. Następnie przyszedł czas na pasowanie na czytelnika i przyjaciela książek. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz na początek swojej samodzielnej czytelniczej drogi książkę pt. „Pierwsze abecadło”. Taki podarunek był możliwy dzięki kampanii społecznej Instytutu Książki pt. „Mała książka – wielki człowiek”.

Spotkanie z uczniami klas pierwszych zakończyło się zrobieniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a uczniowie klasy 1 a podarowali bibliotece piękne szyszkowe mole książkowe, które odtąd będą towarzyszyć naszym czytelnikom i zachęcać ich do lektury. Jako bibliotekarka pragnę serdecznie podziękować Paniom Wychowawczyniom oraz wspaniałym Pierwszoklasistom za ciepłą i życzliwą atmosferę wydarzenia, a także wysoki poziom wiedzy oraz bardzo miły prezent. Życzę wielu cudownych przygód „…w świecie książek, gdzie wszystko zdarzyć się może” i zapraszam do jak najczęstszych odwiedzin biblioteki!