II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Alle Jahre wieder – czyli konkurs kolęd po niemiecku- rok szkolny 2022/2023

Środa 14. grudnia 2022 roku przyniosła w naszej szkole muzyczne wydarzenie. To już druga edycja konkursu „Alle Jahre wieder – czyli konkurs kolęd po niemiecku”, skierowanego do uczniów klas 1-8, którego pomysłodawczynią jest Pani Kathrin Ślęzok.

Oto wyniki:
Uczniowie klas 1-4 SP:
I miejsce: Tatiana Wróblewska
II miejsce: Anna Górniak
III miejsce: Sandra Jakubowicz
Wyróżnienie:
Blanka Nicpoń
Maja Nicpoń
Zofia Jędrysik
Uczniowie klas 5-8 SP:
I miejsce: Jan Bazan
II miejsce: Anastasiia Dashko
III miejsce: Nadia Nowok
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu pasji wokalnych i językowych.

Regulamin:

II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Alle Jahre wieder – czyli konkurs kolęd po niemiecku

Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach zaprasza do udziału w konkursie z języka niemieckiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8.

Cele Konkursu :

1. Prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów.
  2. Propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenki i rozbudzenie zainteresowania językiem niemieckim.
  3. Promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.
  4. Poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych.
  5. Stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania talentów muzycznych i językowych.
  6. Rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur

Miejsce i czas przeprowadzenia konkursu:

1. Konkurs odbędzie się 14. grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Woźnikach.
  2. Zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do 9. grudnia 2022r. na adres placówki szkoły lub osobiście do rąk organizatora konkursu.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących grupach wiekowych:
  2. Wykonawcy prezentują w danej kategorii tylko jedną piosenkę.
  3. Prezentacja piosenki wyłącznie w języku niemieckim.
  4. W konkursie mogą brać udział tylko soliści.
  5. Podkładem muzycznym podczas konkursu może być  nagranie instrumentalne na płycie CD lub na nośniku USB w formacie mp3 lub mp4 (niedopuszczalne są nagrane partie drugiego głosu oraz chórków).
  • uczniowie klas I –IV szkół podstawowych
  • uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych

Kryteria oceny:

1. Dobór repertuaru.
  2. Stopień trudności wykonywanego utworu.
  3. Wykonanie: poprawność językowa, muzykalność i warunki głosowe wykonawców.
  4. Oceny wykonawców według ww kryteriów dokona Jury powołane przez organizatora.

Nagrody:

1. Organizator przewiduje nagrody za zdobycie I, II, III miejsca oraz dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

UWAGI KOŃCOWE

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po przesłuchaniu wszystkich uczestników w dniu konkursu. Nagrody zostaną wręczone po konkursie.
  1. Informacje o przebiegu i wynikach konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w im. Józefa Lompy.
  2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie.
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dokumentowania twórczości uczestników konkursu w celu umieszczenia jej na stronie internetowej szkoły.
  4. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do podania do publicznej wiadomości wizerunku oraz danych osobowych osób, które zgłosiły udział w konkursie, a także do ich publikacji ich na stronie internetowej szkoły oraz w prasie lokalnej