Konkurs historyczny "Powstanie styczniowe 1863-1864"- Psary 2022/2023!

We wtorek 13. grudnia 2022 r. odbyła się kolejna edycja corocznego KONKURSU HISTORYCZNEGO, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Psarach.
Tegorocznym tematem było "Powstanie styczniowe 1863-1864" a w zmaganiach brało udział aż 31 ósmoklasistów szkół podstawowych z terenu gminy Woźniki i gmin ościennych.
Z wielką radością przyjęliśmy informację, iż indywidualnieII miejsce zajęła nasza uczennica - Zuzanna Mośny z klasy 8b.
Drużynowo nasza szkoła uplasowała się również na II miejscu. W skład drużyny wchodzili: Zuzanna Mośny, Emilia Żylak i Kacper Gruszka. Opiekunem uczniów była Pani Jolanta Flakus.
Fundatorem nagród był Poseł Ziemi Lublinieckiej, Pan Andrzej Gawron, który objął konkurs honorowym patronatem. Poza nagrodami rzeczowymi dla szkół i laureatów, zaplanował na wiosnę wycieczkę do Sejmu RP dla wszystkich uczestników konkursu.
Dziękujemy za zaproszenie do udziału w konkursie i serdecznie gratulujemy naszym dzieciakom, dumnym rodzicom i opiekunowi.

Fot. Materiały własne + LO Psary