„Śniadanie daje moc” w akcja prozdrowotna przeprowadzona w klasie 2a- 2022/2023!

Jak co roku w listopadzie przeprowadzona została w naszej szkole akcja „Śniadanie daje moc”, której celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i ważnej roli śniadania w codziennej diecie każdego z nas.
Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2a z wychowawczynią Panią Renatą Flakus oraz Panią Moniką Borek.
Polegała ona na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania. Dzieci tworzyły kolorowe kanapki z przyniesionych z domu produktów, które przygotowali im rodzice.
Dzieci potrafiły dzielić się produktami, wspólnie działać i integrować się. Podczas przygotowania posiłku drugoklasiści zwracali szczególną uwagę na higienę. Powstałe kanapki były zdrowe, smaczne i pożywne, a niektóre swoim wyglądem przypominały kolorowe uśmiechnięte buźki. W klasie było wesoło, smacznie, zdrowo i kolorowo!
Zobaczcie sami!
Fot. Materiały własne