Nasze działania w III edycji EPS:)

W niedzielę 27. listopada 2022 w kościołach w Lubszy i Babienicy wystąpił Zespół Ludowy Zbrucz z Tarnopola na Ukrainie. Koncertom towarzyszyła zbiórka darów a wychodzący z kościoła mogli udzielić również wsparcia finansowego.
W akcję niesienia pomocy Ukrainie włączyły się także dwie szkoły.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Lubszy wraz ze swoimi rodzicami, przygotowali pyszne, domowe wypieki.
Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi im. Józefa Lompy w Woźnikach, ofiarowali przygotowane w naszej warsztatowni urocze, drewniane domki.
Przygotowane prace były dostępne dla osób, które zechciały przekazać dobrowolną ofiarę pieniężną na pomoc poszkodowanym w wojnie.
Dodatkowo artystki z Tarnopola zabrały w drogę powrotną 25 pięknych, pluszowych maskotek, wykonanych własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły, specjalnie z myślą o dzieciach w Ukrainie.
To efekt działań w ogólnopolskiej akcji szycia „Emotkowych Pożeraczy Smutków”, które trafiają m.in. do dzieci przebywających w domach dziecka czy szpitalach.
Szkolnym koordynatorem akcji i jednocześnie opiekunem Warsztatowni jest Pani Sylwia Szulc.

Fot. Sylwester Witkowski, Sylwia Szulc