Realizacja Zadania projektowego Ochotnicza Straż Pożarna Woźniki 2022/2023!

We wtorkowy poranek 22. listopada 2022 r. klasy pierwsze oraz klasę piątą, z ważną misją odwiedzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach, druhowie Krzysztof Nowacki i Marcin Bola.
Wizyta związana była z realizacją zadania projektowego Ochotnicza Straż Pożarna Woźniki: Szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu ratownictwa przedmedycznego.
Druhowie zapytali uczniów o znane im numery alarmowe, poruszyli kwestie bezpieczeństwa w szkole i poza nią, a co najważniejsze - zapoznali nas z zasadami PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Temat powszechny i znany, jednak w praktyce często zapominamy o podstawowych krokach.
Mogliśmy posłuchać oraz obejrzeć krok po kroku, co należy zrobić w sytuacji wypadku lub niespodziewanego przypadku na drodze.
Największą frajdę dały nam jednak indywidualne ćwiczenia na profesjonalnym fantomie. Teraz jesteśmy już dobrze przygotowani. I choć wiemy, jak wykonać masaż serca oraz jak zawiadomić służby ratunkowe, życzymy innym i sobie, abyśmy nigdy (lub prawie wcale) nie musieli z nich korzystać! Życzymy Zdrowia!
Dziękujemy, dzielni Druhowie!

Fot. Materiały własne