Na przełomie stycznia i lutego uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą p. Lidią Michalską przystąpili do międzynarodowego projektu  Love is all we need! (Miłość to wszystko, czego potrzebujesz!)

Ten krótki projekt miał na celu szerzenie miłości na całym świecie. Obejmował uczniów

w wieku od 3 do 16 lat. Głównym zadaniem było wysłanie ręcznie wykonanych kartek
z napisem "kocham cię" w języku ojczystym oraz napisaną w języku angielskim krótką informacją o miejscu wysłania kartek. Projekt miał pokazać dzieciom różnorodność językową ale jedność uczuć ludzi w różnych krajach.

W trakcie trwania projektu nawiązaliśmy kontakt  ze szkołami w 18 krajach europejskich. Do 12 szkół wysłaliśmy po 3 kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Otrzymaliśmy kartki z: Węgier, Turcji, Rumunii, Chorwacji, Czech, Włoch, Ukrainy, Litwy, Belgii oraz z Hiszpanii.

Cele

Poprzez udział w projekcie uczniowie poznali różnice językowe. Próbując znaleźć lokalizację odbieranych kart zdobyli umiejętności geograficzne. Więcej, nauczyli się oni doceniać wartość dobroci i miłości, oraz tego, że są one warte tego, by je rozprzestrzeniać.
Niezależnie od wysłanych kart partnerzy projektu przygotowali własne nagrania wideo z piosenkami o tematyce miłości i dobroci, które umieścili na platformie e-twinningowej.
Na platformie udostępniane były  również i oglądane przez wszystkich uczestników projektu zdjęcia dokumentujące proces pracy.

Rezultaty

Z otrzymanych kartek utworzyliśmy w naszej szkole galerię ukazującą kartki z wyrazami miłości oraz kraje i miasta ich pochodzenia. Wykonanie kartek w języku ojczystym oraz otrzymanie ich w innych językach napełniło nas dumą i wzmocniło naszą świadomość narodową. Pomiędzy uczestnikami utworzona została wyjątkowa więź życzliwości.